Po šedesáti minutách nebylo o vítězi duelu rozhodnuto a nakonec musely přijít na řadu nájezdy. V těch měli více štěstí domácí, když rozhodující trefu zaznamenal Jaroslav Kristek a uzavřel výčet zápasu na 2:1.

Úvod patřil hostům. Už po 56. vteřinách rozvlnil síť za Mensatorem obránce Václav Benák, ale rozhodčí branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. „Kdyby ta¨hle branka platila, tak by se utkání asi vyvíjelo jinak,“ přiznal po zápase oslavenec Josef Řezníček, který odehrál tisící utkání v extralize.

Domácí mohli jít v sedmé minutě do vedení, ale krátkou přesilovku pět na tři nevyužili.

První branka padla ve 25. minutě a postaral se o ní hráč s číslem 25: Peter Fabuš. Jeho přesilovková dělovka od modré skončila nad ramenem Lukáše Mensatora. „Škoda, že jsme vstřelili pouze jednu branku. Hráli jsme dobře, ale nedokázali jsme se střelecky prosadit,“ posteskl si trenér Plzně Milan Razím.

Domácí se hnali za vyrovnáním a několikrát se před Málkem vyznamenal Radek Matějovský. „Několikrát jsem Romanovi pomohl. Padal jsem do střel, ale to se od nás všech očekává,“ vysvětlil plzeňský forvard.

Domácí ochozy se dočkaly až ve třetí třetině. Josef Řezníček našel Františka Skladaného a ten dokázal procedit puk pod Málkem. „Kdybychom prohrávali o dvě branky, tak by to bylo s námi horší. Podařilo se nám vyrovnat a myslím si, že stav 1:1 po šedesáti minutách byl zasloužený,“ pokračoval kouč Paleček.

Lodivod Lasselsbergeru byl téhož názoru jako karlovarský kouč. „Remíza byla v tomto případě spravedlivá. Nájezdy jsou loterie a v těch jsme měli smůlu,“ dodal Razím.

Karlovy Vary – Plzeň 2:1 po s.n.

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Grof, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Čutta, Duben – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Sailer – Skladaný, Pech, M. Procházka – Dej, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček

HC Lasselsberger Plzeň: Málek – Benák, Smrek, Dresler, Pácal, Hudec, Redlihs, Jeřábek, L. Martinec – Fabuš, Vlasák, Straka – Důras, Kracík, Adamský – Kovář, Kubica, Matějovský – Šinágl, Šindel, Laš. Trenér: Pavel Hynek.

Branky: 45. Skladaný (Řezníček), rozhodující nájezd Jaroslav Kristek – 25. Fabuš (Vlasák). Rozhodčí: Homola – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 4040.