Pískotem a pokřikem, že rozhodčí Fraňo k… hokej, uzavřeli domácí fanoušci včerejší zápas Lasselsbergeru Plzeň s Karlovými Vary. V pořadí 44. derby českého západu totiž vyhrála hostující Energie po nájezdech 3:2 a příznivci Plzně vypjatý závěr duelu neunesli.

Už když v 59. minutě karlovarský Grof v početní výhodě pěti proti třem vyrovnal na 2:2, začaly na hostující střídačku létat PET lahve a pár nejdivočejších diváků se snažilo proniknout k hráčům.

„Ty největší křiklouny ale ochranka rychle odtáhla, takže z toho bylo jen nepříjemné extempore. Hokej se přitom hrál výborný,“ říkal po boji karlovarský asistent Václav Baďouček. „Brali jsme každý zisk, takže jsme spokojeni.“

Přitom s hosty to vypadalo všelijak. Už po 41 vteřinách rozezněl tyčku jejich branky Adamský a záhy se měnilo i skóre. To se prosadil důrazný Vampola a ani ne minutu na to zařídil i druhý gól Plzně. Sáblík jeho střelu vyrazil a Vlasák střílel na odkrytou branku.

Vary mohly snížit, Kraftovu ránu ale stihl včas odklonit v pádu Důras a další větší šanci si Energie proti zodpovědně hrající Plzni dlouho nedokázala vytvořit.

„Hráči odevzdali maximum. Při hře pěti na pět jsme Vary k ničemu nepouštěli,“ chválil tým domácí asistent Radim Rulík. „Bohužel jsme ale nedali třetí gól a hosté se šťastně vrátili do zápasu,“ litoval.

Za jinak výborného Málka totiž v 48. minutě zapadla tečovaná rána od modré a potom v dramatu na závěr i pokus Grofa.

Ani prodloužení, pro Plzeň už devatenácté v sezoně, nerozhodlo a ke slovu přišly nájezdy. Gólmani si vzájemně brnkali na nervy a odolávali. Na Málka ale ve druhé sérii vyzrál svou fintou explzeňský kapitán Řezníček a Vlasák vzápětí nedal.