V Praze se indiáni utkají od 17.30 hodin s nejhorším celkem Severní divize Slavií.

Slávisté zatím z šesti utkání vytěžili jen čtyři body za vítězství na ledě švédské Luley 2:1 a domácí porážku v nájezdech 2:3 s IFK Helsinky.

Naopak lídr východní skupiny z Plzně bodoval v každém z šesti duelů, když naposledy se indiáni před vlastním publikem rehabilitovali výhrou 4:0 nad mdlou Tapparou Tampere za předchozí nájezdovou porážku 4:5 se Slovanem Bratislava.

„Postavení týmů v tabulce soutěže není směrodatné, čeká nás znovu kvalitní soupeř,“ řekl před duelem v Praze sportovní koordinátor plzeňského klubu Milan Tichý. „Situace v čele naší divize je vyrovnaná a k jisté účasti ve finále tak potřebujeme být dál maximálně úspěšní,“ podotkl.

V plzeňské defenzivě však budou znovu chybět zranění zámořští obránci Geoff Kinrade a John St. Pierre.

„Zatímco stav Kinradeho se lepší a měl by stihnout úvod extraligy, vykloubené rameno St. Pierra je horším problémem. Doktoři sice zatím nerozhodli o případné operaci, ale léčení si určitě vyžádá delší čas,“ uvedl sportovní koordinátor.

Proti Slavii by tak měl plzeňské defenzivě pomoci David Havíř. „Zkušeného beka máme spolu s Lukášem Pulpánem zajištěného z prvoligového Chomutova na střídavý start i pro extraligu,“ potvrdil Milan Tichý.

Aby toho ale nebylo málo, tak bolestivý zásah do obličeje inkasoval při včerejším tréninku útočník Jan Kovář.

„O tom, jak nastoupíme, proto rozhodneme až podle momentální situace. Jisté je, že v brance bude Adam Svoboda a do sestavy naskočí znovu Petr Sýkora, který minulé utkání s Tampere vynechal,“ oznámil trenér Marian Jelínek.

A jeho cíle pro dnešek?

„Tak jako vždy – vyhrát,“ prohlásil plzeňský kouč. „Tříbodový zisk by nás totiž zase víc přiblížil postupu do prosincového finále European Trophy bez ohledu na výsledky našich soupeřů,“ zdůraznil Jelínek