Podobu nezapřou. Zdeněk Sedlák si v hokejové Plzni udělal dobré jméno a na přelomu tisíciletí zkušený útočník patřil k oporám týmu. A teď štafetu v ofenzivě Škodovky přebere jeho syn Zdeněk Sedlák mladší.

Dvaadvacetiletý urostlý forvard (190 cm) přichází na západ Čech z Finska, kde ho od 15 let cepovali ve známé líhni talentů Karpät Oulu.

V uplynulé sezoně už Sedlák nakoukl do elitní finské ligy v dresu týmu SaiPa, ale většinu odehrál v druhé nejvyšší soutěži Mestis. A to v týmech Ketterä (17 zápasů, dva góly) a Rovaniemi Kieko (RoKi), kde si ve 40 střetnutích včetně play-off připsal 12 gólů a 17 asistencí. Ve Škodovce teď zlínský rodák se zkušenostmi z mládežnických reprezentací podepsal roční smlouvu s roční opcí.

„Ve Finsku se Zdeněk ukazoval velmi dobře, bodoval i v play-off a věříme, že se prosadí také v extralize. Je to vysoký útočník, pravák, který má tah do brány,“ zhodnotil v pořadí čtvrtou útočnou posilu Škodovky sportovní manažer Tomáš Vlasák.

„Po letech ve Finsku jsem se chtěl vrátit domů do České republiky a Plzeň o mě měla zájem. Domluva s klubem byla rychlá a všechno jsme vyřešili ke spokojenosti obou stran,“ prohlásil mladší ze Sedláků, který v Plzni bude stejně jako předtím jeho otec nosit dres s číslem 23.

Jsme nejlepší ukazuje Viktoria Jílková (zcela vpravo) se spoluhráčkami z národního týmu.
Senzace. Jílková má další titul. Je mistryní Evropy, ale v hokeji