Plzeň – Start hokejové extraligy je zase blíž. Už jen necelé čtyři týdny a boje v nejvyšší soutěži vzplanou.

Tým Škody Plzeň zahájí nový ročník ve čtvrtek 14. září domácím zápasem s obhájci titulu z Třince.

Na všech postech obměněný celek Indiánů se na extraligové bitvy intenzivně chystá. Jak věří vedení klubu, je Škodovka zase silnější. Zatím odehrála tři přípravné duely a v týdnu přidá další dva testy. Oba doma.

Dnes se Plzeňští střetnou v Logspeed CZ Aréně od 19.00 hodin s Eispiraten Crimmitschau, což je soupeř z druhé nejvyšší německé ligy(DEL 2). Ve čtvrtek se pak Inndiáni poměří v derby s Energií Karlovy Vary (od 17.30), s níž minulý čtvrtek padli v lázních po samostatných nájezdech 1:2.

„V těch zápasech, co jsme odehráli, to nebylo úplně špatné. Jsou tam dobré věci i spousta chyb, ale závěry z toho neděláme. Záleží, jak který tým poskládá sestavu, jak moc kdo v den zápasu trénuje. Někteří hráči vypadají výborně, někteří se rozbíhají pomaleji. Čas na hodnocení ještě přijde,“ říká Martin Straka, generální manažer a člen trenérského štábu Škodovky.

Třeba nadcházející soupeř Crimmitschau je na ledě teprve od minulého týdne.

„Vlastně jen pár dní, ale určitě nebude špatný. Postavíme víc mladých kluků z juniorky, budeme hrát na tři lajny, ale věřím, že utkání zvládneme,“ uvedl Straka.

Crimmitchau je okresní město v Sasku poblíž Zwickau s asi 18 tisíci obyvateli. V minulém ročníku DEL 2 skončil celek nabitý cizinci v základní části jedenáctý ze čtrnácti týmů, ale následné boje o udržení zvládl.

Přípravné zápasy Škodovky

Plzeň – České Budějovice 4:2

Plzeň – Kookoo Hockey 1:5

Karlovy Vary – Plzeň 2:1 sn

Další program

Úterý 22. 8. v 19.00

Plzeň – Crimmitschau

Čtvrtek 24. 8. v 17.30

Plzeň – Karlovy Vary

Úterý 29. 8. v 17.30

Kladno – Plzeň

Středa 6. 9. v 19.00

Crimmitschau – Plzeň