Tři body si úřadující mistři přivezli už z Brna a v pátek vyloupili v Praze sídlo tehdy vedoucí Slavie. Jenže potom doma se modrobílí trápí.

Prohráli s Kladnem a naposledy v neděli se museli po tahanici sklonit před Pardubicemi.

„Nejsme spokojeni s výsledkem ani s předvedenou hrou. Doma nejsme schopni zopakovat výkony ze zápasů venku," reagoval na porážku 4:5 po samostatných nájezdech trenér Milan Razým.

Poraženým Indiánům stejně jako předtím v pátek na Slavii chyběl zraněný kapitán Martin Straka.

Plzeňští i tak v duelu dvou posledních šampionů čtyřikrát vedli, naposledy ještě šest minut před koncem zápasu.

„Ani tak jsme nedokázali zápas dovést do vítězného konce. Soupeř na naši branku vystřelí ve třetí třetině čtyři střely a dá z nich dva góly," zlobil se plzeňský kouč.

A litoval i mečbolu v rozhodujícím penaltovém rozstřelu. „Také o vedení v nájezdech jsme nakonec přišli. Zisk jen jednoho bodu nás tak musí mrzet," říkal Razým.

Plzeň je po deseti kolech šestá, jenže jen s dvoubodovým odstupem od kvarteta na čele průběžné tabulky. Té díky dvoubodovému zisku na západě Čech kralují nově právě Pardubice.

Postupně Václav Pletka, dvakrát Radek Duda a Ondřej Kratěna svými góly dostávali Škodovku do vedení.

Ovšem soupeř, za kterého se rovněž dvakrát prosadil Petr Sýkora, pokaždé odpověděl. A ve čtvrté sérii nájezdů potom Lukáš Radil svou druhou trefou rozhodl o bonusovém bodu pro Pardubice.

Během prvních dvou dějství měli sice mírně navrch hosté, přesto Indiáni po čtyřiceti minutách vedli 3:2.

Ve třetí třetině se sice poměr sil otočil, jenže místo aby domácí zvýšili svůj náskok, přišlo vyrovnání. A i když Duda v 53. minutě přidal čtvrtý úder, bohužel pro škodováky přišla blesková reakce. Po minutě a deseti vteřinách posunul zápas do prodloužení Jiří Cetkovský.

„Bod v normálním čase jsme uhráli se štěstím," uznal Miloš Říha mladší. „V prodloužení mohly rozhodnout oba týmy, nestalo se a nájezdy jsou i o štěstí. Se dvěma body z Plzně jsme však spokojeni," říkal pardubický asistent.

Indiáni by se zase nezlobili, pokud by pokračovala jejich úspěšná vystoupení u soupeřů. Ve čtvrtek totiž v předehrávce 11. kola podniknou výpad do Zlína. Před televizními kamerami se tak odehraje repríza jarních bitev o český trůn.

Ten nakonec právě v sídle Valachů rozhodl v sedmém duelu pro Plzeň svým gólem v závěru druhého prodloužení Martin Straka.