„Naskočit do zápasu po tak dlouhé době není jednoduché. Kontroluji si délku střídání, snažím se nepřetahovat dobu na ledě, abych se nezatáhl a aby mě to nedoběhlo,“ komentuje návrat do ledových arén zatím v 29 utkáních autor šesti gólů a dvou asistencí.

Úspěšný návrat po zranění je hlavně o kondici, o psychice, nebo co je rozhodující?

Jedna věc je kondice, druhá zápasová praxe, kterou vám nic nenahradí. Takže přestože jsem teď měsíc dělal na kondici v posilovně, šlapal na kole, bruslil, tak herní kondici vám dají jen zápasy.Věřím ale, že je to jen o pár utkáních a bude to zase lepší a pozitivnější.

Pomůže vám, že se do sestavy vracíte ještě v nějakém předstihu před zahájením vyřazovacích bojů?

Rekonvalescenci jsem se snažil cíleně směrovat tak, abych stihl závěr základní části a ve zbývajících zápasech jsem se mohl dostat zase do nějaké herní pohody. Snad se to povede.

Ilustrační foto.
Zastavme koronavirus. Plzeňský kraj sází na dezinfekci, o pomoc prosí i firmy

V plzeňské kabině se ale po čtyřech porážkách v řadě asi o pohodě mluvit nedá. Jak atmosféra v týmu nyní vypadá?

Ty čtyři zápasy nám vůbec nevyšly, takže optimální to rozhodně není. Zvlášť když kromě posledního utkání jsme vždycky vedli, přesto jsme si to ještě sami prohráli. Což vám nepřidá. Kdyby nás soupeři čtyřikrát převálcovali, tak bychom si asi řekli, že na to nemáme. Ale když vedete a vlastními chybami zápas ztratíte, tak je to ubíjející.

Berete nadcházející utkánís Libercem jako přímé souboje o místo v elitní čtyřce?

Jestli chceme ještě být ve čtyřce, tak musíme s Libercem oba zápasy vyhrát. Jen tak se na ně můžeme v tabulce dotáhnout. Nejbližší utkání tak rozhodnou, jestli budeme hrát předkolo, nebo rovnou čtvrtfinále.