Zatím nejhorší sérii v sezoně hokejisté Škody Plzeň uťali v Karlových Varech. Poslední Energii v úterním derby přemohli 3:0 a po čtyřech jalových zápasech dosáhli zase na tři body.

Úleva?

Samozřejmě. Indiáni sedí v úvodu poslední čtvrtiny základní části na čtvrté příčce o něco jistěji.

„Z těch porážek jsme nebyli nadšeni. Chtěli jsme to zlomit, ale uspěli jsme až ve Varech. V kabině už byla patrná nervozita a po výhře je atmosféra uvolněnější. Teď ještě uspět doma a zisk z Varů potvrdit," přál si trenér Michal Straka.

Škodovka se dnes v 41. kole střetne v plzeňské HM Areně od 17.30 hodin s Dynamem Pardubice.

Statistiky nahrávají modrobílým. Výš postavená Plzeň usiluje o přímý postup do play-off, dvanácté Dynamo se snaží vyhnout bojům o přežití. Na desátou příčku, obsazenou Třincem, ztrácí Pardubičtí šest bodů.

Navrch mají Západočeši i ve vzájemných soubojích – minulých šest vyhráli.

To jsou pozitiva.

A minusy?

Škodovka doma třikrát předtím vyšla naprázdno.

„Hráči jsou si toho vědomi a bude to i o psychice. Proto se snažíme soustředit hlavně na hru. Na to, aby se každý držel systému a zbytečně jsme nic nevymýšleli. Důležitý bude už vstup do zápasu," říká plzeňský kouč, vědom si ošidnosti dnešního souboje.

V Pardubicích podruhé v sezoně vyměnili trenéra a pod Petrem Draisaitlem vyhrálo Dynamo dva ze tří duelů. Naposledy ale Pardubičtí padli doma s Mladou Boleslaví 0:5.

„Přitom Dynamo proti Mladé Boleslavi nehrálo špatně. Jenže neproměnili přesilovky a v poslední třetině jim tam spadly čtyři góly. V Plzni teď budou chtít porážku odčinit," upozorňuje Straka.

I tři čerstvé prohry Indiánů v HM Areně se rodily podobně. Plzenští nezúročili herní převahu a potom dopláceli na individuální chyby. „Nekoukáme, co bylo, ale na aktuální zápas, na konkrétního soupeře," prohlašuje trenér Škodovky.

Do boje vyšle tým nejspíš v sestavě, která předtím vybojovala tři body v lázních.

Na marodce vedle Hollwega zůstává střelec Kubalík a nejistý je i start Indráka. Do útoku by se naopak měl vrátit Bližňák. „Minule naskočil po delším čase uzdravený Nicky Johnson a svým důrazem byl hodně platný. A po nadcházející reprezentační přestávce by se měl vrátit také Hollweg," podotkl Straka.

Přestát bez úhony začátek zápasu, s tím míří do HM Areny Pardubičtí.

„V Plzni to je o prvních deseti minutách, ty musíme přežít. Oni začínají aktivně, od začátku něco zkouší. Každá lajna musí ustát první tři čtyři střídání, pak budeme ve hře," nechal se slyšet trenér Draisaitl.