„Znojmu se nedaří, ale právě proto půjde do utkání s velkým úsilím a snahou odlepit se ze dna tabulky,“ varuje plzeňský trenér Pavel Hynek. „O tom nás přesvědčili oba naši minulí soupeři. Liberec i Kladno. I ti chtěli zlomit své černé série a cesta k úspěchu pro nás nebyla lehká,“ připomíná kouč.

Dnes se vrátí do míst, kde předtím působil v roli asistenta. Ve Znojmě třeba přišel na chuť dobrému vínu. „Vzpomínky jsou jedna věc, a určitě se tu dnes také potkám s řadou známých, ale víc se soustřeďuji na vlastní zápas,“ zdůrazňuje Hynek.

Co kouč očekává?

„Soustředění Znojemských na defenzivu, protože obrana byla zatím jejich slabým místem. Zarputilost a nasazení,“ podotýká. „Věřím ale, že my podáme opět soustředěný výkon. Že dáme do hry potřebnou vůli i bojovnost a nějaký bod získáme.“

Trenér Hynek nadále postrádá zraněné Dobrovolného a Ludvíka. V plzeňské ofenzivě bude ale dnes chybět i Adamský (rameno), naopak marodku opouští Dvořák. Zda bude chytat Málek, nebo stejně jako naposledy Altrichter, trenéři teprve rozhodnou.

Orli, které dolů srazila série pěti proher, hlásí absenci dlouhodobě zraněného Dopity a nemocného Svobody.

„Plzeň má kvalitní tým, ale na to v naší situaci nemůžeme koukat. Myslím si, že naopak proti silnému soupeři by se měli hráči vypnout k ještě většímu výkonu,“ poznamenal trenér Radim Rulík.

Už to nešlo vydržet, tvrdí útočník

Mediálně probíranou srážku s rozhodčím Husičkou zaplatil plzeňský útočník Michal Dvořák pochroumanými žebry. Kvůli zranění ale vynechal jen tři zápasy a znovu se vrací do ledových arén.

“Pobolívá to, ale žebra drží. A jen se dívat na hokej, to už pro mě bylo k nevydržení,“ oznámil devětadvacetiltý forvard.

Role diváka vám nesvědčí?
To tedy ne. Stát mezi střídačkami a jen fandit, to mě vyřídilo víc, než kdybych hrál. Trenérem bych být nemohl. Naštěstí kluci zápasy s Libercem i Kladnem zvládli a vybojovali cenné body.

Hodláte v hromadění bodů pokračovat i dnes ve Znojmě?
Rádi bychom, ale nesmíme si myslet, že nám samy spadnou do klína. Znojmo bude bojovat i za trenéry, a to je vždy ošidné.

Nejspíš se vás pokusí zastavit totální defenzivou. Co s tím?
Zaskočit domácí rychlým gólem, potom sami dobře bránit a hlavně nic nepodcenit. Aby soupeř i diváci znervózněli. To je cesta k nějakému dalšímu zisku.