Stejně jako A tým Škody a junioři chtěli dorostenci víc, vždyť obhajovali mistrovský titul z minulého ročníku. „Chtěli jsme obhájit zlato. Mužstvo jsme měli výborné, ale musíme uznat sílu soupeřů,“ říkal trenér staršího dorostu Plzně Michal Straka.

V semifinále jste prohráli s Českými Budějovicemi 2:5 a v utkání o třetí místo jste porazili Spartu 4:2. Opravdu byla síla mistrovských Budějovic a druhého Salcburku mimořádná?
Budějovice v sezoně třikrát porazily Salcburk, my jsme s Budějovicemi jednou vyhráli a jednou prohráli, ale se Salcburkem jsme dvakrát prohráli. Budějovice možná hrály týmově, my jsme měli větší jména a hvězdy. Bohužel závěrečný turnaj se hrál pouze na jeden zápas.

Škoda, že semifinále nebylo na dva nebo na tři vítězná utkání, abychom na porážku s Budějovicemi mohli reagovat. Pokud to ale vezmu objektivně, tak Budějovice vyhrály zaslouženě.

S předvedenou hrou v průběhu sezony jste byl spokojený?
Ano. Podávali jsme dobré výkony, v play-off nás nikdo nepřehrál a zvládli jsme to výborně. Vyšel nám vstup do sezony a skončili jsme první v základní skupině. V nadstavbě jsme byli někdy silnější, hlavně podle toho, jestli někteří hráči hráli nebo nehráli za juniory.

Myslím, že nadstavbu jsme zvládli slušně a skončili jsme třetí za Salcburkem a Libercem. Osmifinále se Zlínem jsme začali špatně, ale výsledek 0:3 jsme otočili a zápas vyhráli. Ve druhém utkání jsme vítězství potvrdili. Třetí zápas jsme se v závěru nechali nesmyslně vyloučit do třech a duel jsme ztratili, ale další zápas jsme zvládli.

Ve čtvrtfinále s Karlovými Vary se nám konečně podařilo vyhrát u nich a doma jsme potvrdili postup, i když Vary byly jeden z nejtěžších soupeřů a v sezoně jsme s nimi ze šesti zápasů čtyřikrát prohráli. Dostali jsme se na závěrečný turnaj, kde jsme s Budějovicemi bohužel ten jeden zápas ztratili.

Čtvrtfinále a semifinále táhli hlavně Lang a Přikryl. Nebylo to málo? Nečekal jste větší příspěvek i od ostatních?
Ano, táhli to hlavně Lang, Přikryl a Mužík, což jsou reprezentanti do 17 let. Trošku nám chyběl reprezentant do 18 let Matiášek, který se zranil ve druhém utkání se Zlínem.

V další lajně tak chyběl ofenzivní hráč. Týden netrénoval a naskočil až do posledního zápasu s Vary, ale nebylo to ono, takže jsme ho ve třetí třetině stáhli. I když se v semifinále zlepšil, tak tréninkový výpadek byl znát.

Jak se vám zamlouvá systém play-off, kde se osmifinále hraje na tři vítězná utkání, čtvrtfinále na dva a semifinále pouze na jeden. To je hrozně málo, nemyslíte?
Jasně, je to škoda. Zápasy play-off jsou ty nejlepší a mělo by se hrát na tři vítězné zápasy až do finále. Pak je to i spravedlivější, ale hlavně taková utkání dají klukům nejvíc. Jeden zápas vám buď sedne, nebo ne, a pak už není oprava. Ale pro všechny to bylo stejné.

Jak se díváte na fakt, že rakouský Salcburk hraje českou extraligu staršího dorostu?
Myslím si, že je to pro české týmy a soutěž přínos. Zápasy se Salcburkem některým hráčům otevřely oči. Ale vlastně i nám trenérům, protože jsme zjistili, co nám schází.

Salcburk je výběrové mužstvo s hráči z celé Evropy. Jde o jednu z nejlepších hokejových akademií. Hráli hokej tak, jak se má hrát – systém, nasazení, rychlost nebo šikovnost. Někteří naši hráči nestačili v rychlosti a individuálních dovednostech.