Teď trio bojovníků skáče na led hned za elitní plzeňskou formací a má výrazný podíl na bodové šňůře hokejové Škodovky.

K nedělní porážce třineckých Ocelářů přispěl útok dvěma góly a Petr Straka byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

V Třinci už dlouho nikdo nevyhrál, natož aby tu dal pět gólů. Co jste divoké přestřelce říkal?
Že se takový zápas musel divákům líbit (úsměv). Možná pro trenéry to bylo až moc divoké, ale hrál se atraktivní hokej. Jsme rádi, že jsme nakonec urvali výhru alespoň v nájezdech.

Dva body – je to pro vás zisk nebo ztráta?
Jsou to dva body z ledu vedoucího celku extraligy. I když trochu mrzí, že jsme nezískali všechny tři body. Ale Třinec je nesmírně silný, takže i výhru v nájezdech bereme.

V zápase jste čtyřikrát vedli, ale ani jednou jste nešli do většího trháku. Bylo to pro vývoj utkání rozhodující?
Nejspíš. Jen na začátku jsme Třinci odskočili na dva góly, potom už to bylo maximálně o gól. A pořád to bylo těžké. Kolikrát jsme měli pocit, že máme víc ze hry, jenže když jsme dali gól, Třinec záhy odpověděl. Buď přišel brejk, přesilovka, nebo něco jiného a oni srovnali.

V předchozím výjezdu do Třince v sezoně uhrála Škodovka dokonce tři body. Sedí vám Oceláři jako soupeř?
To se nedá říct. Oni zase vyhráli u nás. Je to ale rozhodně trošku jiný soupeř než většina týmů v lize. Chtějí hrát hokej, chtějí být aktivní a to otvírá prostor na brejky. My hrajeme podobným stylem a výsledkem byl atraktivní zápas.

Je dobré pro tým, že jste přestřelku zvládli i bez bodového přínosu tahouna Jana Kováře?
Jak Kovy, tak Milan Gulaš jsou špičkoví hráči a góly i body pravidelně sbírají každý zápas. Ale je dobré, když jim to tentokrát tolik nevyšlo, že to na sebe vzali jiní.

Ve druhé třetině jste po brejku zvyšoval vedení Plzně na 3:2. Jak se vše seběhlo?
Strašně rychle. Málem jsme dostali gól, ale gólman Dima Milčakov to ustál. Puku se v rohu zmocnil Peťa Čerešňák a hodil ho směrem z pásma. Kotouč se dostal ke mně, tak jsem do toho šlápl a jel sám na gólmana. Do brejků se teď dostávám často, ale nikdy to nedopadlo. Tak jsem si řekl, že zkusím bekhendový blafák a vyšlo to.

Když jedete k zápasu do Třince, vzpomenete si, že jste tu zažil premiéru v české reprezentaci?
Ano. Loni v létě jsem naskočil do zápasů se Slovenskem. Že by mě to ale nějak zvlášť nabilo, to nemůžu říct. V Třinci je krásný stadion, dobrá atmosféra a vždycky se hraje dobrý hokej.

V úterní dohrávce vás čeká předposlední Chomutov. Jste připraveni na souboj s urputně bránícím soupeřem?
Vždycky se snažíme nachystat, ať hrajeme s prvním nebo posledním týmem. Chomutov se zvedá, naposledy vyhrál v Karlových Varech, takže nemůžeme nic podcenit.O čemž nás Piráti přesvědčili před koncem minulého roku, kdy jsme u nich vyhráli těsně 3:2 a vítězný gól padl až před koncem zápasu.

Necelou minutu před třetí sirénou završil vítězství autor všech tří gólů a váš spoluhráč z útoku Jan Eberle. Vybavíte si ten zápas?
To je jasný. Ebimu ten zápas neskutečně sedl. Navíc šlo o jeho premiérový hattrick v extraligové kariéře. Moc jsem mu to přál. Je to makáč, který nic nevypustí, a ty góly si rozhodně zasloužil. Za celý náš útok si nejde než přát, aby nám to šlapalo i dál.