Na jízdu základní skupinou navázali Indiáni výhrou v úvodním zápase osmifinále play-off.

V Bolzanu rozstřílela Škodovka tamní Lišky 6:1 a v klidu může vyhlížet odvetu v Plzni (hraje se v úterý 20. listopadu od 17.00 hodin).

Kromě rázného vykročení směrem k čtvrtfinále těší i způsob, jakým Západočeši chmury z posledních porážek rozehnali.
Zase stříleli góly.

„Protrhli jsme střelecké trápení. Hráči se přesvědčili, že góly dávat umějí,“ uvedl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

V Itálii kouč oproti poslednímu extraligovému duelu znovu pozměnil sestavu a zdá se, že zvolil správně.

Škoda se v Bolzanu utrhla rychle do vedení 2:0. A i když domácí v úvodu druhé třetiny snížili a mohli i srovnat, Indiáni jejich snahu následně torpédovali dalšími třemi zásahy.

Bylo rozhodnuto.

Hattrickem k pokoření soupeře z popředí soutěže EBEL přispěl Miroslav Indrák. Přitom v extralize si předtím v deseti startech připsal jediný gól.

„Míra výrazně ožil stejně jako celá naše ofenziva. Hráli jsme v pohybu, dobře jsme forčekovali a jednoduše zakončovali akce,“ hledal Čihák aspekty plzeňského probuzení. „Bylo znát, jak moc kluci chtějí uspět. Ten výkon šel z nich a nálada v týmu je po výhře také hned lepší,“ uvedl kouč.

„Předtím jsme byli už trochu frustrovaní, že nám tam góly nepadaly. Dobře jsme se ale nachystali, výsledek se dostavil a teď se od toho můžeme odrazit,“ souhlasil obránce Jakub Kindl.

A smekl před zhruba čtyřicítkou fanoušků, kteří vážili dalekou cestu do Bolzana.

„Jeli dobrých devět hodin, aby nás mohli povzbudit, pomoci nám. Doufám, že si zápas užili,“ ocenil Kindl.

Dojem na zkušeného beka však udělali i domácí tifosi. „Italští fanoušci ukázali, že jsou blázni do hokeje. Zápas provázela parádní atmosféra,“ podotkl Jakub Kindl.

Probuzená Plzeň teď musí najít cestu, jak si znovu nabitou střeleckou lehkost přenést do extraligy.

„O reprezentační pauze na tom zapracujeme,“ prohlásil Čihák.

Nejvyšší česká soutěž se rozběhne opět příští středu. Škodovka si však domácí souboj s Chomutovem odložila na leden, a čeká jí tak až páteční utkání v Pardubicích.

„Jde už o náš druhý odložený zápas, ale tak to prostě je. Je třeba dobře potrénovat a mít v hlavách, že dokážeme vyhrávat. Jen se musíme držet systému a hrát pro tým,“ nastínil Čihák, co chce hráčům vštěpovat.