Po třech sezonách se vrátil domů, ale od roku 2010 do předminulé sezony nastupoval v KHL. Uplynulý ročník strávil v prvoligových Budějovicích. Od nové sezony se opět vrátí na extraligová kluziště, a to v dresu Škody Plzeň. „Chtěl jsem si extraligu ještě zkusit. Nechci za deset let sedět u stolu a bouchat se do čela, proč jsem kariéru ukončil v první lize. Proto jsem přijal nabídku Plzně. Doufám, že dokážu, že na extraligu mám,“ říkal po včerejším prvním tréninku na ledě Václav Nedorost.

Jak vypadaly námluvy s Plzní? Ozval se Martin Straka?
Byl jsem s ním v kontaktu, když jsem se před minulou sezonou vracel domů. Ve hře bylo hostování, protože jsem za žádnou cenu nechtěl jít z Budějovic. Od letošního února jsem byl rozhodnutý, že zůstanu doma, protože jsme čekali narození třetího dítěte. Manželka mi ale dala zelenou, protože to s dětmi zvládá. Nicméně rodinu berou s sebou do Plzně.

Nový trenér Budějovice Václav Prospal vás nepřemlouval, abyste zůstal?
Přemlouval. Bylo to těžké rozhodnutí hlavně kvůli němu. Vím, že jeho příchodem se to v Budějovicích určitě zlepší a nastolí něco, co tomu doteď chybělo. Budějovice se pět let pokoušely o postup do extraligy, ale i když měly dobré hráče, tak tomu vždycky něco chybělo. Minulou sezonu tomu chybělo nejvíc, i s těmi nejlepšími jmény. Rozhodl jsem se pro Plzeň, což jsem oznámil manželce, která nic nenamítala. Zavolal jsem to Martinovi a pak Vencovi. Za to rozhodnutí jsem rád.

Co nejvíc bolí po prvním tréninku na ledě?
Hlava (směje se). Ne, teď vážně: Je to stejné každý rok – čtyři měsíce není člověk na ledě. Ten není v úplně ideální kondici, protože venku je horko. Takže je to na něm těžší než obvykle.

Pozná člověk po první střele, že to bude dobrá sezona?
Ne. Nevím, jestli jsem dal za celý trénink gól. Na tom ledě dojet k brance s pukem není sranda. Puky jsem na branku jen dloubal. Klukům v šatně jsem říkal, že jsem dal snad jeden gól.

Minulou sezonu šlapala budějovická spolupráce Gulaš, Mertl. Neříkal Milan, že v tom budete muset pokračovat?
Neříkal, ale kdyby nám to šlo jako Milanovi s Tomášem, tak by to bylo parádní.

Hráli jste někdy spolu?
Ne. Milan je mladší a já jsem brzy odešel do zahraničí. Když jsem se vracel, tak už v Budějovicích nebyl.