S místenkou pro play off v kapse, čtyři body za vedoucí Spartou a se zápasem k dobru jde do finiše druhá Plzeň.

Před sebou ještě šest zápasů, v nichž mohou Indiáni v klidu ostřit šípy na vyřazovací boje a vyhlížet soupeře pro čtvrtfinále.

„Hráči měli nejprve dva dny volna na doléčení bolístek a ve zbytku pauzy jsme pracovali hlavně na fyzičce. Nácvik taktických věcí si schováme až do přestávky těsně před play off,“ říká plzeňský trenér Marian Jelínek.

„Přerušení soutěže jsme využili efektivně až na pár hráčů, kteří se potýkali s virózou a vysokými teplotami,“ podotýká kouč.

Dnes se Západočeši utkají v ČEZ Areně od 17.30 hodin s obhájci titulu z Třince.

V pátek jedou modrobílí do Litvínova a týden završí domácím zápasem s Kladnem.

„Každý z těch soupeřů o něco hraje. Třinec s Kladnem o místo v první šestce a přímý postup do play off, Litvínov ještě o naději na předkolo nebo lepší pozici pro záchranářské práce,“ pochvaluje si Jelínek.

Před svůj tým, který v podvědomí má už své jisté, tak nemusí stavět speciální cíle.

„Ty zápasy budou vypjaté, s nádechem play off. Pro nás je to dobrý test,“ říká Jelínek.

Navíc z plzeňské kabiny zaznívají hlasy, že by nebylo špatné získat znovu Prezidentský pohár.

„Proč ne, je to hezká trofej. Předstižení Sparty ani vítězství v základní části sice není naším hlavní cílem, ale chceme dál vyhrávat, a to zvlášť před naším skvělým publikem,“ vyhlašuje kouč.

Marodku opouští Ondřej Havlíček. Mimo hru ale zůstanou dlouhodobí marodi Tomáš Vlasák s Dušanem Andrašovským a kvůli chřipce i Pavel Vostřák.
Třinec se netají chutí zahájit v Plzni generální útok na horní šestku.

„Víme, v čem je Plzeň v čele s Martinem Strakou silná a to si chceme ohlídat. Během přestávky jsme se věnovali právě takovým situacím, ať už přesilovkám nebo oslabením,“ řekl třinecký asistent Pavel Janků. „Věřím, že mužstvo si psychicky odpočinulo a závěr základní části zvládneme podle svých představ.“

Ocelářům chybí jen Seman

Víc bodů ze vzájemných soubojů v sezoně pobrala zatím Plzeň, ačkoliv na ledě tak úspěšná nebyla. Doma sice vyhrála 3:1, ale v Třinci dvakrát padla. Poprvé v prodloužení a poté jasně 0:3, jenže zápas byl kvůli neoprávněnému startu obránce Pavlíka kontumován ve prospěch Indiánů.