Někdejší rychlé křídlo Bruk navíc v Plzni následně pokračoval jako trenér mládeže a byl u medailových úspěchů mladých škodováků. Nyní Bruk trénuje prvoligové Litoměřice, což je svazem podporovaný klub v rámci projektu Dukla pro mladé hráče.

Plzeňský rodák Pavel Trnka tvrdil defenzivu Škodovky ještě v sezoně 2005/06, aby posléze hráč s mnohaletou zkušeností z NHL odešel do švédské nejvyšší soutěže a odtud do Vítkovic. Tady v minulé sezoně působil u extraligového áčka jako asistent trenéra Jakuba Petra. Nyní Trnka řídí na klubové úrovni vítkovickou akademii a tamní juniorský tým.

Nově krystalizující český výběr do 20 let se bude opírat o hráče narozené v letech 2001 a 2002. Mezi dvaatřicítkou nominovaných jsou i mladíci z plzeňské Škodovky.

Z obránců byli do Rokycan pozváni Vladimír Kremláček a David Jiříček, který si v minulé sezoně odbyl premiéru ve škodováckém áčku. A také trio útočníků – Filip Přikryl, Sebastián Malát a Martin Lang. Ten sice hraje v zámoří v juniorské WHL za tým Moose Jaw Warriors, ale kondiční část přípravy absolvuje doma v Plzni s Indiány.

Vrchol sezony pro české juniory přijde na přelomu roku v Kanadě.

Dominik Kubalík
Vzestup střelce. Třicet gólů v NHL a Kubalík byl ve Zlaté hokejce druhý