Cenné body. Plzeň zlomila Kladno v nájezdech

Plzeň – Zápas, kdy téměř nic nevychází, odehráli v pátek v ČEZ Areně plzeňští hokejisté. Přesto s předposledním Kladnem nakonec vyválčili dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech a po 48. kole extraligy se udrželi v pásmu zajišťujícím postup do play off.

4.2.2011

HC Plzeň 1929 - HC Vagnerplast Kladno 2:1 po samostatných nájezdechFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Kladenští, kterým jde o extraligové přežití, v minulých sedmi kolech získali jen bod a v posledních třech zápasech vstřelili jediný gól. V pátek si však za stejný gólový efekt odvezli další bodík. Indiáni se sice tlačili do útočení, jenže jejich akce rušil pohyblivý soupeř i vlastní slabost. Puk jim uskakoval, trefovali gólmana a dlouho selhávala i největší plzeňská přednost, hra v početní převaze. Pětkrát v úvodních dvou třetinách měli přesilovku, ale přibývalo jen počet úspěšných zásahů brankáře Cikánka. Ten jen ve druhé části čelil třinácti pokusům Plzně, oproti jednomu zásahu Horčičky na opačné straně, přesto Kladno vedlo 1:0. To se ve 24. minutě prosmýkl přes modrou Bicek, postrčil puk na Pateru a kladenský veterán zacílil mezi nohy Horčičky. Domácí sice reklamovali ofsajd, ale sudí zůstali neoblomní. Už na začátku třetiny při vlastním oslabení pláchl do brejku Kuchler, ale nájezd nezakončil. Největší šanci vyrovnat měla Plzeň ve 32. minutě. V přesilovce Vlasák vyzval ke skórování Kováře číhajícího u druhé tyče, ale Cikánek se stihl včas přesunout. Do další rány Vlasáka pak padl Bělohlav.

Plzeňské publikum se snažilo indiány ještě vyburcovat. Modrobílá Plzeň, dunělo zaplněnou arenou. Kladno patří na dno, připomínali hlasitě fanoušci. Jenže dlouho marně. Domácí museli stále více riskovat a také Kladenští měli šance. V úvodu třetí části ale střelu Kuchlera zblízka Horčička kryl a Látal z metru minul odkrytou branku. Teprve v pořadí šestý trest hostů Plzeňští proměnili. V 53. minutě pálil zleva Vlasák a puk přepadl přes brankářovo rameno se štěstím do sítě. Zbývající minuty patřily téměř výhradně Plzni, přesto zápas pokračoval prodloužením. Rozhodnout mohl zblízka Dvořák, ale trefil jen Cikánka. V následném penaltovém rozstřelu ale Kovář s Hanzlíkem své nájezdy proměnili, zatímco Patera s Nedvědem vyšli naprázdno.

4.2.2011
Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
1

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Skříňky do škol

Školní děti dostanou skříňky z Lidu

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Plzeň - Souboj Pejsar vs. Šour o boxerský pás mistra ČR v těžké váze profesionálů bude v prosinci.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Divadelník Budil má výročí

Plzeň – Dnes (19. října) uplyne 170 let od narození Vendelína Budila, muže, který je patronem plzeňského divadla.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.