Do konce základní části hokejové extraligy chybí deset kol a tlačenice o místo v elitní šestce nepolevuje. Nahoru se derou další týmy.

Po Chomutovu také Zlín, takže celky před nimi nemají zdaleka nic jistého. Tedy až na vedoucí Liberec, který o přímý postup do play-off už nemůže přijít.

Ale další kluby čeká ještě perný boj.

Jako třetí Plzeň. Škodovka se o bronzový stupínek přetahuje s Hradcem a dnes se doma střetne s šestou Olomoucí.

„Díra mezi první šestkou a týmy na dalších místech je stále malá, jen pár bodů. Takže nelze polevit," říká plzeňský asistent Ladislav Čihák.

Zápas 43. kola začíná v plzeňské HM Areně dnes v 17.30 hodin.

Hanáci zaostávají za Plzní o čtyři body, zarputile hájí poslední přímou jízdenku do čtvrtfinále a svou destruktivní taktikou jsou nepříjemní pro každého.

Škodovka také ze tří vzájemných zápasů v sezoně vyhrála až ten poslední v Olomouci. Předtím dvakrát padla. Doma třeba 3:5, když jen marně bušila do obranného valu před brankářem Branislavem Konrádem.

„Dvakrát nás čapli, ale před námi je nový zápas, na ten se soustřeďujeme a chceme získat tři body. Každá ztráta zvlášť doma by teď byla nepříjemná a hráči jsou si toho vědomi," podotýká Čihák.

Indiáni vyrazí na lov bojovných Kohoutů povzbuzeni výsledky z minulých tří utkání. To po dvou výhrách naposledy urvali bod v Liberci na ledě extraligového lídra.

Jenže poradí si s nepříjemnou obranou, kterou týmu z Hané vtiskl trenér Zdeněk Venera?

„Bude to hlavně o trpělivosti. Musíme být stále aktivní, pohybem narušovat defenzivu soupeře a proměnit nějaké šance. Bylo by špatně pustit se s nimi do přetlačované. To vede k faulům, vyloučením, což Olomouci jen nahrává," říká asistent trenéra.

„Oni dobře brání a vyrážejí do brejků. Na to se chystáme a věřím, že s podporou fanoušků vyhrajeme," míní útočník Miroslav Preisinger.

Slovenský centr nastoupí znovu mezi Erikem Hrňou a Tomášem Svobodou. „Nehrajeme spolu dlouho, ale oba jsou to zkušení útočníci a zatím nám to docela klape," míní Preisinger.

Plzeň může po čase počítat s téměř kompletní sestavou. Do prvního útoku se po nemoci vrací Dominik Kubalík s Miroslavem Indrákem, a otazník tak visí jen nad startem obránce Lukáše Pulpána.

Hanáci si chtějí prodloužit šest zápasů trvající bodovou sérii. „I v Plzni se chceme držet toho, co nám nese ovoce," říká asistent olomouckého kouče Jan Tomajko.

Obejít se ale musí stále bez zraněného gólmana Konráda.