Posila z prvoligového Vsetína s vizitkou nejlepšího střelce druhé nejvyšší hokejové soutěže se trefila poprvé v dresu Indiánů. Byl to Robův druhý přípravný duel v Plzni.

„Byla to taková šmudla. Trenér říkal, ať více střílíme, tak jsem vystřelil a puk padl do brány,“ popsal Luboš Rob situaci z 21. minuty.

„Gólů není nikdy dost. Za každý jsem rád. Je lepší se trefit hned ze začátku přípravy než se střelecky trápit. Kvůli gólům mě Plzeň brala,“ dodal 24letý forvard.

Škodovka vyhrála 5:2, a tak Rob mohl po zápase zářit spokojeností. „Každé vítězství potěší. Před zápasem jsme si řekli, že chceme vyhrát, i když je to jen příprava. Hrajeme v kombinované sestavě, nastupujeme z plného tréninku, takže to ještě není ono. Je nás tady dost nových hráčů, takže se sžíváme s novým systémem. Myslím si, že výkon zase tak špatný nebyl. Přišlo dost lidí, padlo hodně gólů, takže diváci museli být spokojení,“ tvrdil další Jihočech v kádru Plzně.

Vyhecovaný mač kladenských Rytířů s plzeňskými Indiány vyvrcholil strkanicemi. „Bylo to vyhecované, ale v rámci mezí. Před zápasem nás předseda rozhodčích pan Šindler upozorňoval… Myslím si, že kluci se poučili a v bitce neshodili rukavice,“ uvedl Rob.

Střelec Škodovky nelitoval absence Jaromíra Jágra na plzeňském ledě. „Zahrál jsem si proti němu za Budějovice v play-off. Hrál ale jedno střídání, což se moc nepočítá. Další příležitost bude snad v přáteláku na Kladně. Ale neupínám se k tomu,“ uzavřel Luboš Rob.