Tehdy v úvodu října se hrálo v Plzni a zkušený forvard k tomu dodával, že na severu Čech by to pro něj bylo ještě emotivnější. A teď je to tady. „Na jednu stranu se moc těším, na druhou… No, bude to hodně zvláštní. Ale něco už mám za sebou, takže věřím, že to zvládnu,“ říká před pátečním duelem nejproduktivnější hráč Škodovky, který než letos přišel do Plzně, hrál v hokejové extralize výhradně za Liberec.

Jste s někdejšími spoluhráči z Liberce stále v kontaktu? Proběhlo nějaké hecování?

Jo, s řadou kluků si píšu. A zrovna v úterý mi volali liberečtí kustodi, když se vraceli ze zápasu v Pardubicícha po telefonu jsme se trošku šťouchali. A určitě mi ještě něco přichystají (úsměv).

Pojedete do Liberce poté, co jste doma naposledy udolali v prodloužení Vítkovice, zase v lepší náladě?

Vítězství vždycky potěší. A i když to teď bylo jen za dva body, tak každý bod se počítá. A do zápasus Libercem tak můžeme jít zases čistší hlavou.

Zaplaťpánbůh za gól i za dva body, zdůrazňuje střelec Bulíř

Tygři zatím zaostávají za výkony z minulých let. Jaký soupeř vás tedy čeká?

I když se jim teď nedaří, jak by asi chtěli, tak pořád je to silný soupeř. Je to pohyblivý tým, který dobře napadá a chce hrát hokej. Nečekají jen, co soupeř. Navíc Kváča chytá výborně a hodně je drží. Takže nás čeká těžká šichta.

Který z libereckých beků je pro soupeře nejnepříjemnější? S kým srážka nejvíc bolí?

Asi Lukáš Derner. Umí si protihráče najít a svou pověstnou prd… mu hru hodně znepříjemnit. Za mě je ale nejlepším libereckým bekem Láďa Šmíd, který ale kvůli zranění nehraje.