Oba bratři totiž v Plzni uzavřeli smlouvu na další sezonu.

Návrat jednatřicetiletého Jakuba Kindla do Plzně je vítanou vzpruhou pro zadní řady Škodovky, které nedávno opustili čeští reprezentanti Michal Moravčík s Davidem Skleničkou. Zkušený obránce, který do Plzně přišel v průběhu loňské sezony, se dohodl na pokračování na západě Čech.

Jakub KindlZdroj: HC Škoda PlzeňDenis Kindl.Zdroj: Deník / Říský Milan

„Jsme samozřejmě moc rádi, že se po odchodu dvou klíčových beků Kuba vrací,“ řekl sportovní manažer Tomáš Vlasák. „Jakub si chtěl vyzkoušet NHL, ale nakonec jsme se dohodli na jeho pokračování u nás. Smlouvu má na příští sezonu,“ doplnil Vlasák. Jakub Kindl se připravuje individuálně a k týmu se připojí ve chvíli, kdy půjde tým na led.

Do přípravy už naopak naskočil jeho o šest let mladší bratr Denis. Pětadvacetiletý útočník rovněž uzavřel smlouvu na jeden rok. „I v jeho případě jsme moc rádi, že se podařilo spolupráci prodloužit,“ uvedl spokojený Vlasák.

„Denis loni začal výborně, pak ho bohužel zbrzdilo zranění, ale v play-off znovu ukázal, jak dokáže být pro tým platný.“ Mladší z bratrů Kindlů nasbíral ve 42 zápasech základní části 14 bodů (5+9), další čtyři body (3+1) přidal v deseti utkáních play-off.

Silou lví, vzletem sokolím! – přehlídka Sokolské župy Plzeňské na Folklórním festivalu
Jako kdysi Tyrš. Plzeňští Sokolové zatloukali hřeby