Ve Finsku se sbalil, vyrazil a došel až do Plzně. Vtipným videem oznámilo vedení hokejové Škody angažování brankáře Nicka Malíka, gólmanská dvojice plzeňských Indiánů pro sezonu 2024/25 je tak kompletní. Dvaadvacetiletý Malík se připojí k Dávidu Hrenákovi, jehož příchod z Liberce oznámila Škodovka před pár dny.

Nick Malík v brance českého juniorského výběru.Nick Malík v brance českého juniorského výběru.Zdroj: ceskyhokej.cz

Malík se do extraligy vrací po třech sezonách ve finské nejvyšší soutěži ve službách celku KooKoo. Na severu Evropy odchytal Malík (182 cm / 73 kg) celkem 96 zápasů s průměrem 2,39 inkasované branky na zápas, úspěšností zákroků 90,20 procenta a osmi vychytanými čistými konty. Zvlášť první sezonu ve finské Llize měl parádní a patřil mezi nejlepší gólmany soutěže. Svými výkony si dokonce vysloužil zájem zámořské NHL, když si rodáka z amerického Raleighu vybrala v 5. kole draftu 2022 Tampa Bay. Do zámoří se však Malík nevydal, pokračoval ve finské misi, jenže další dvě sezony mu nevyšly podle představ. V Plzni teď Malík chce svoji kariéru znovu rozjet. Škodovce se upsal na dva roky.

Nick Malík v brance Třince.Nick Malík v brance Třince.Zdroj: hcocelari.cz

„Nick je stále mladý, perspektivní, velmi dobrý gólman, který má v sobě velký talent,“ komentoval Malíkův příchod trenér brankářů Rudolf Pejchar. „Stále má chuť se posunout. Delší dobu jsem poctivě sledoval jeho výkony a moc se mi líbil. Rád pracuji s gólmany, kteří chtějí něčeho dosáhnout, na spolupráci s ním se velice těším,“ dodává Pejchar.

Malík, jinak šestá posila Škodovky, naváže v Plzni na dva extraligové starty za Třinec ze sezony 2019/20 a v nejvyšší tuzemské soutěži se bude potkávat i se svým slavným otcem. Bývalý obránce NHL Marek Malík se stal jedním z asistentů trenéra Zdeňka Motáka v mistrovském Třinci. V letech 2020 a 2021 reprezentoval mladý gólman Českou republiku na mistrovství světa hráčů do 20 let.

Útočník Dominik Kubalík se těší na vyprodanou 02 arénu a patřičně bouřlivou atmosféru.
Přednosti týmu? Srdce a bojovnost, hlásí Kubalík. Věří, že sázet góly nezapomněl

Změny v HC Škoda Plzeň

Příchody

Brankáři: Nick Malík (KooKoo/Fin.), Dávid Hrenák (Slov., Liberec)

Obránce: Igor Merežko (Ukr., Spišská Nová Ves/Slov.)

Útočníci: Christophe Lalancette (Kan., Mountfield HK), Jakub Klepiš (Kladno), Oliver Archambault (Kan., Spišská Nová Ves/Slov.)

Odchody

Brankáři: Samuel Hlavaj (Slov., Minnesota Wild/NHL), Milan Klouček (České Budějovice)

Obránci: Martin Bučko (Mountfiled HK), Aleksi Laakso (Fin., Kiekko-Espoo/Fin.)

Útořníci: Jakub Pour (Mountfield HK), Aleksi Rekonen (Mladá Boleslav), Petr Straka

Dávid Hrenák ještě v brance libereckých Bílých Tygrů.
Místo Hlavaje jiný Slovák. Plzeň angažovala do brány Hrenáka