Po minulé sezoně hokejový střelec opustil po letech Brno a zamířil do Plzně, kde teď uplatňuje svou šikovnost i apetit na góly.

Ve čtyřech zápasech Champions League nastřílel Němec čtyři góly a v úvodních čtyřech kolech extraligy se trefil dvakrát. Podruhé v neděli ve Vítkovicích, kde srovnával na 1:1 a přispěl tak k zisku dvou bodů po výhře v prodloužení.

„Po minulých dvou letech, které hokejově nebyly nic moc, je to pro mě povzbuzení. I proto jsem šel do Plzně a jsem rád, že mi změna prospívá. Přesvědčil jsem se, že góly ještě dávat umím a můžu být týmu prospěšný,“ prohlásil dvaatřicetiletý forvard.

Určitě máte radost z výhry ve Vítkovicích, ale není někde za tím pocit, že v úvodních čtyřech kolech se dalo získat víc bodů?
Ze čtyř zápasů máme šest bodů a určitě jich mohlo být víc. Přitom naše hra nebyla špatná, ale bohužel doplácíme na neproměňování šancí.

Vkrádá se rychle do hlavy, že šance si vytvoříte, ale góly z toho nejsou?
To je asi individuální. Ale když máte za utkání čtyři pět šancí, tak věříte, že se do nich dostanete i příště. Rozhodně není důvod k panice. Na začátek jsme měli těžký los, výborné soupeře. Občas jsme sice byli lepší a na bodovém zisku se to neprojevilo, ale to je hokej. Před sebou máme ještě spoustu zápasů i času to zlepšit.

Zvýšit by se podle trenérů měli i disciplinovanost vás hráčů.
Vyloučených máme dost, ale na druhou stranu jde většinou o zákroky z přemíry snahy. Z toho pak vznikají zbytečné fauly v útočné třetině, a těch je třeba se vystříhat. I když oslabení nám docela jdou, tak to nejde takhle táhnout donekonečna.

O čemž vás asi stále důrazněji přesvědčují i trenéři.
Jasně, že nám to říkají a je kolem toho i nějaká bouřka. Ale ta je většinou každou přestávku.

A je k tomu důvod?
Vždycky je možné hrát líp a trenér Láďa Čihák je emotivní člověk. Hokej prožívá a klidnou pauzu jsem tak v Plzni snad ještě nezažil (úsměv). Ale je to jeho styl. My to respektujeme a snažíme si z toho vzít to podstatné, i když to třeba kouč říká výrazně zvýšeným hlasem.

Uleví se vám, že po soubojích s favority nyní narazítena celky ze dna soutěže Chomutov a Pardubice?
Takhle to nebereme. Extraliga je vyrovnaná a říct, že tihle nebo tamti soupeři jsou slabší, nejde. Naopak tím, že jsou dole, budou hladoví po úspěchu. My se musíme držet své hry, zápasy odmakat a jen tak můžeme bodovat bez ohledu na to, s kým hrajeme.