Výhru za dva body vyválčili indiáni v urputné řeži jen dva dny po debaklu 1:6 ve Vítkovicích.

Štastným mužem závěru se stal obránce Hanzlík, který Růžičku pokořil střelou mezi nohy ve čtvrté rundě nájezdů.

V bezkrevné první třetině si oba celky vytvořily po jedné šanci. V té pardubické se objevil Nahodil, ale nezakončil. Plzeň ohrozila Růžičku vážněji až v 16. minutě, kdy po akci Straky střílel Vlasák. Pardubický gólman však utěsnil všechny mezery u levé tyče.

Góly začaly padat až v prostřední části. Mladík Buchtele se v 22. minutě ještě zastřeloval, ale o chvíli později přihrávku Cetkovského dopravil bekhendem poprvé za Přikryla. Západočeši výsledek záhy otočili. V přesilovce střílel od modré Slaney a odražený puk napálil z voleje do sítě matador Vostřák.

Elitní lajna hostů dělala pardubické obraně velké problémy a podruhé se prosadila zásluhou Vlasáka, který našel skulinu v postoji Růžičky.

Eaton během minulých šesti duelů neskóroval v přesilovce, jako jediný v extralize. A trudnou bilanci nezlomil ani včera. V 37. minutě sice po pasu Kaberleho překonal z dorážky Koukal, ale stav srovnal vteřinu poté, co se stihl na led vrátit Dresler.

Závěrečné dějství se odehrávalo bez vzrušivějších momentů. Výjimkou byl únik Straky, který trefil jen hranu Růžičkovy vyrážečky. Pardubická jednička pak ještě musela vytáhnout zákrok večera lapačkou proti Vostřákovi.

Rozhodnout musely až samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl ve čtvrté sérii plzeňský Hanzlík.