Ten poslední gól, kterým se dvatřicetiletý plzeňský forvard podílel na porážce Sparty, byl z rodu parádních.

„Já dostal už perfektní příhru, tuším od Dušana Andrašovského, a rozhodl jsem se vystřelit z otočky. Naštěstí to tam spadlo,“ odmítal Dvořák chválu za ránu, kterou ve 33. minutě zavěsil do sparťanské sítě.

K důležitému gólu, který vrátil Indiánům v krizových chvílích dvougólový náskok, přidal předtím i asistenci. „Hlavně, že jsme proti Spartě začali jinak než předchozí souboj v Třinci. Ten zápas se nám hrubě nepovedl, ale vše jsme si vyříkali a bylo to vidět,“ těšilo bojovníka.

Ale i Dvořákovi bylo v duelu s vedoucím celkem těžko. To když se Plzeň v závěru druhé třetiny po jeho vyloučení ocitla ve třech a soupeř toho využil ke snížení.

Hned po udělení přísného trestu také Dvořák zamířil za rozhodčími. „Co jsem jim říkal? Uznal jsem, že to byl faul a šel jsem si sednout,“ uculoval se zkušený harcovník.

A jak hodnotí díky kontumaci nabyté tři body? „Nezasloužili jsme si je, na ledě jsme byli jasně horší. Na druhé straně alespoň také víme, jaké to je, když dostanete něco zadarmo,“ připomíná minulou sezonu, kdy z odečtu bodů právě Plzni těžili soupeři včetně Třince.