V úterý Škodovka vyrazila autobusem do Zugu, města v německy mluvící části Švýcarska u Zugského jezera.

Ve středečním večeru tu Indiáni svedou předposlední zápas základní skupiny Ligy mistrů.

Pikantní souboj s EV Zug, jehož dres obléká mimo jiné reprezentant Jan Kovář, v uplynulé sezoně jeden z klíčových hráčů Škody, začne v Bossard Areně v 19.45 hodin.

Ani po návratu domů se však Indiáni nezastaví.

Hned v pátek hraje Škoda v Kladně s ožívajícími Rytíři a v nedělním souboji se celek z popředí extraligy střetne s posledními Pardubicemi.

Východočeši jen nedávno odvolali hlavního kouče Ladislava Lubinu a chystají se pod taktovkou stávajícího asistenta Radka Bělohlava.

Teď však Indiáni směřují veškeré myšlenky k Lize mistrů.

Do souboje v Zugu vyrukují oba tábory s vědomím, že postup do vyřazovací fáze evropské soutěže mají jistý.

Jak ve skupině B vedoucí Plzeň, tak druhý Zug nasbíraly ve čtyřech kolech deset bodů a soupeři – finský mistr Hämeenlinna a Rungsted z Dánska – už je nemohou z postupových pozic vytlačit.

„Na jedné straně necháme doma lídry a nejvytíženější borce Tomáše Mertla a Milana Gulaše. Jinak však mužstvo nastoupí ve stejném složení jako naposledy proti Vítkovicím, které jsme doma porazili 4:1,“ prozradil před cestou Čihák.

„Je to šance, aby se mohli ukázat další kluci a nespoléhali přitom, že to Mertlík s Gulim za ně všechno zařídí,“ podotkl Čihák. „V Zugu budeme chtít samozřejmě vyhrát, uhrát dobrý výsledek. Vždyť ve Švýcarsku budeme reprezentovat klub, město Plzeň i český hokej, což je zavazující až dost,“ doplnil plzeňský trenér.

Pod alpské velikány odjeli Indiáni povzbuzení z extraligy dvěma výhrami v řadě a čtyřmi vítězstvími z minulých pěti kol.

„Po nevyrovnaných výkonech z úvodu extraligy jsme klidnější, víc si věříme a na naší hře je to znát. Těšíme se na Zug, ale i na setkání s Kovym (Kovářem) prohlásil útočník Petr Kodýtek.

Zug je v tabulce NLA aktuálně pátý, když čtvrté místo okupuje o skóre lepší Lausanne. Soupeři na medailových příčkách – Curych, Biel a Ženeva – mají odehráno o dva zápasy více.

Odveta v Plzni je na programu příští úterý a v dobře známém prostředí by se měl ukázat také Kovář. Jako soupeř.

Šýcarský klub Eissportverein Zug, zkráceně EV Zug, byl založen v roce 1987 po přesunu týmu z Baaru do Zugu. V sezoně 1987/88 si hned zahrál nejvyšší soutěž National League A (NLA).

Klubové barvy jsou stejné, jakými se chlubí hokejová Plzeň – modrá a bílá. Na jaře 1998 se Zug stal mistrem země. Kromě toho má ale ve sbírce šest bronzových medailí a čtyřikrát si vybojoval titul vicemistrů, jako minulé dvě sezony.

Domácí zápasy svěřenci 40letého norského kouče Dana Tangnese hrají v Bossard Areně s kapacitou 7200 diváků.

Dres EV Zug v dřívějších letech oblékali třeba Ivan Hlinka, Vladimír Růžička a po minulé sezoně sem přestoupilz Plzně centr Jan Kovář.

Nejproduktivnějším hráčem týmu z Zugu je nyní švýcarský reprezentant Grégory Hofmann, který si v devíti zápasech připsal sedm gólů a pět asistencí. Kovář dal tři góly,k nimž přidal sedm asistencí.