Hokejisté Škody Plzeň se po vítězné přetlačované s předposledním Chomutovem znovu střetnou s celky z pásma play-out.

V neděli hraje aktuálně pátá Škodovka derby v Karlových Varech s dvanáctou Energií a v pátečním 38. kole vyzvou Indiáni doma od 17.30 hodin jedenáctý Litvínov.

Napoprvé Západočeši doma Vervu porazili 4:1 a měli našlápnuto do čela soutěže, ale poté padli v Karlových Varech a prohráli i další tři střetnutí.

Naopak v úvodu prosince po sérii nevyrovnaných výsledků Indiáni udolali Litvínov na jeho ledě poprvé s posilou Janem Kovářem po nájezdech 2:1. Druhý bod pro Plzeň tehdy v rozstřelu trefil právě Kovář a Škodovka znovu naskočila.

Ve čtrnácti zápasech vyšli modrobílí naprázdno jen dvakrát. Teď třeba bodovali v osmi utkáních v řadě a na konci šňůry mají čtyři výhry.

„Výhrou v Litvínově jsme tehdy zlomili horší období. Tým je rozjetý, a pokud chceme jít do play-off z elitní šestky, tak si zvlášť doma nemůžeme dovolit ztrácet body,“ podotkl hlavní kouč Ladislav Čihák.

Verva, vedená explzeňským trenérem Milanem Razýmem, vstoupila do extraligy impozantně.
Šestkrát po sobě vyhrála.

Jenže pak začaly přibývat porážky a žlutočerné vosy se postupně propadly až na jedenáctou příčku. Ovšem za Zlínem z hranice předkola play-off zaostává Litvínov jen o skóre.

Naposledy Razýmovi svěřenci prohráli doma se Spartou, zato předtím vyloupili Brno a Liberec.

„Je to nevyzpytatelný soupeř. Podobně jako Chomutov mají hru založenou na bojovnosti, ale umějí to i v přesilovkách,“ připomněl Čihák.

„Hlavně je to ale o nás. Co soupeři dovolíme. Věřím však, že se kluci poučili z předchozího utkání s Chomutovem a odmakají zápas od začátku na sto procent,“ zdůraznil kouč.

Po úterní výhře s Piráty dal týmu den volna. „Hrajeme teď obden, k tomu cestování, takže bylo třeba si od hokeje trochu oddechnout,“ vysvětloval Ladislav Čihák.

Indiánská sestava se oproti souboji s Chomutovem nezmění. „Denis Kindl už sice překonal virózu, ale proti Vervě ještě nenastoupí. V brance bude znovu Dominik Frodl,“ potvrdil trenér.

Litvínov žehrá na váznoucí koncovku. „Spartě jsme teď doma dali jen gól. Je to bída. Celkově málo střílíme, ať od modré nebo z dobrých pozic. Chceme to dohrát do tutovek, ale to se nevede. Hru musíme zjednodušit,“ prohlásil útočník Lukáš Kašpar.