Přímá bitva o druhé místo v extralize je šlágrem 39. kola.

Třetí Plzeň za výš postaveným sokem zaostává jen o skóre. A na rozdíl od Mountfieldu, který z minulých pěti zápasů čtyřikrát prohrál, se Škodovka tři kola drží na vítězné vlně.

„Být třetí, druhý je sice hezký, o něčem to svědčí, ale pořád jde jen o průběžný stav. Do konce chybí ještě čtrnáct zápasů a důležité je dál bodovat," krotí Milan Razým optimismus, k němuž by bilance plzeňských aktiv na sklonku třetí čtvrtiny mohla možná svádět.

„K uspokojení není důvod. O tom jsme se konečně přesvědčili v minulé sezoně," připomíná plzeňský kouč.
To měla Škodovka ve stejném období jako nyní za sebou ještě úspěšnější sérii.

Osm výher v řadě, které Razýmovu družinu tehdy držely s velkým náskokem v čele extraligy.

Jenže potom.

„Ve Zlíně jsme prohráli 1:4 a následovalo dalších šest porážek. Sice jsme pak na dva zápasy zabrali, ale následně jsme až do konce základní části už jen prohrávali," vzpomíná trenér.

Škodovka tak postupně klesla z prvního místa na třetí, ale v play-off potom výsledkový propad zastavila a vybojovala si premiérový titul.

„To je minulost. Teď jsou před námi dvě utkání venku, kde jsme po pěti porážkách zabrali až minulý pátek ve Zlíně a na ten výkon chceme navázat," říká Razým.

Před tým staví jasný cíl – zisk minimálně tří bodů ze šesti, které se nabízejí.

Na víkendový trip však Plzeň vyrazí oslabena.

Na marodce jsou dlouhodobě zranění Frolo, Seman, Hollweg a Pitule, k nimž nově přibyli ještě Kratěna s kapitánem Martinem Strakou.

„Nad startem obou zkušených borců visí otazník," potvrzuje kouč.

Kvůli potížím se svalem nedohrál Martin Straka už nedělní zápas s Chomutovem, který Škoda vyhrála 5:3.

„Plzeň je nahoře a není to náhoda, ale zadarmo jim určitě nic nedáme," řekl pro ČTK Peter Draisaitl. „Z marodky se nám nyní vrací řada hráčů a toho bychom měli využít," zdůraznil hradecký kouč.

Připraveni nastoupit jsou Marha, Harant, Kudrna a Lukáš Květoň, start kapitána Šimánka je s otazníkem. Mimo hru zůstávají Podlešák, Tvrdík a Švagrovský. Klub však získal z Liberce na hostování Pospíšila.