Dorostenci z dvojutkání s pražskými S vytěžili pět bodů. Spartu porazili doma 6:5, na ledě Slavie vybojovali vítězství 4:3 v prodloužení.

V Kladně sice měli junioři jasnou převahu, domácí gólman měl čytřikrát více zásahů než plzeňský, ale tři body získali Středočeši. „Byl to zvláštní zápas, takový nepamatuji. Kladno nás přehrálo jen v přesilovkách, ze čtyř využilo šest. To rozhodlo, jinak soupeř jen bránil, skvěle jim zachytal gólman,“ hodnotil první víkendový duel trenér plzeňských juniorů Radim Rulík.

Svému týmu vytýkal jen špatnou produktivitu. „Herně to nebylo špatné, pouze v koncovce jsme nebyli tak aktivní, chyběl nám důraz. Prostě jsme byli, řekl bych, jaloví,“ shrnul hlavní nedostatek plzeňských mladíků.

Po zápase se Spartou naopak mohl být spokojen se vším všudy. Ve výborném utkání Lasselsberger prohrával 0:2, pak ale čtyřmi brankami Stránského a dvěma góly Růžičky otočil na 6:2.

„Byl to jeden z našich nejlepších domácích zápasů. Cením si toho, že jsme zápas takhle otočili, to se nestává každý den,“ řekl Rulík po vítězství nad pražským týmem.

„Vyhráli jsme zaslouženě, soupeře jsme předčili v bojovnosti, dokázali jsme zúročit příležitosti, které jsme si vytvořili,“ dodal kouč plzeňských juniorů.

Dorostenci sehráli s pražskými S dva vyrovnané zápasy. V obou rozhodl o vítězství plzeňského týmu Matějka. Proti Spartě zvyšoval v 59. minutě na 6:4, a hosté dokázali už jen zkorigovat. Na Slavii pak šestnáctiletý útočník trefil Plzni bonusový bod v nastavení.

„Obě vítězství jsou cenná. Až na první třetinu zápasu na Slavii jsme hráli výborně. Hlavně doma se Spartou to ale bylo špičkové utkání, takové jsme snad v sezoně ještě nesehráli,“ tvrdil spokojený kouč plzeňského dorostu Miroslav Přerost, kterému tentokrát chyběli obránci Růžička s Jeřábkem.

Každý z pražských týmů předváděl trochu jiný styl hokeje. „Slavia hraje trochu silověji, ale my jsem se s tím dokázali vyrovnat a nakonec jsme zápas dotáhli k vítězství,“ doplnil trenér dorostenců Plzně.