Začít zase střílet góly, být v útoku údernější, produktivnější. Apel, s nímž se hokejisté Škody Plzeň chystají na zápasovou nálož v týdnu.

Během pěti dnů sehrají tři duely. V neděli se Indiáni srazí doma s Jágrovým Kladnem, předtím v pátek zajíždějí do Pardubic a netradičně ve středu vyzvou doma od 17.30 Spartu.

To je nějaká výzva.

Nabití favorité ze Sparty a Pardubic vévodí po čtyřech kolech extralize, Kladno sedí u dna pořadí, ale extra na tom není ani Škodovka. Byť s odloženým zápasem v Karlových Varech k dobru (hraje se 14. února 2024 v Klingenthalu) jsou Západočeši jedenáctí.

Dvě porážky v řadě, v Litvínově a ještě víc těsná prohra 0:1 naposledy doma s Českými Budějovicemi, zamlžily vítězný rozjezd. Plzeň na úvod rovněž na vlastním ledě srazila mistrovský Třinec, agresivním hokejem v pohybu i třemi góly navnadila fanoušky. Jenže v Litvínově skórovali modrobílí jen dvakrát a proti Jihočechům vyšli gólově naprázdno.

„Bohužel nás sráží neproměňování šancí a nepomůžeme si ani v přesilovkách,“ připustil plzeňský trenér Petr Kořínek.

Škodováci naposledy ani jednou z 25 střel nepřekonali českobudějovického brankáře Dominika Hrachovinu, neuspěli v pěti početních výhodách. Aby ne, když jejich úspěšnost v přesilovkách, kdysi výstavní disciplíně Plzně, je pod šesti procenty. A teď se Indiáni střetnou se soupeři, kteří rozdávají příděly.

Sparta zatím nasázela 19 gólů, pěti trefami skolila České Budějovice, sedmi Kladno a jen duely s Třincem a s Pardubicemi rozhodla až v nájezdech. Dynamo sice v Praze vyválčilo jen bod, ale vyhrálo v Kladně a doma porazilo Litvínov a Olomouc.

Indiáni ani tak nepropadají poraženecké náladě.

„Nesmíme panikařit, je teprve začátek sezony. Je ale třeba dál pracovat, abychom se zlepšili a začali zase sbírat body,“ prohlásil útočník Adrián Holešinský.

Góly se od slovenského forvarda čekají stejně jako od Jakuba Poura. Ten se na zápasy se silnými soupeři těší.

„Rozhodně chceme předvést lepší výkon než s Budějkami a potěšit naše fanoušky góly i body,“ uvedl Pour. „Hrát takhle rychle po sobě mám raději, než když jsou mezi zápasy pauzy. Soustředíte se jen jak dobře zregenerovat a jdete do toho znovu,“ zdůraznilo dravé křídlo.

Proberou se plzeňští střelci a zastaví Spartu?

3. kolo: Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice 0:1.
Vítězný gól nohou. Škodovku proti Motoru potopil nešťastný odraz