„Nejvíce tipů na celkového mistra, přijatých od začátku sezony až dodnes, máme posbíráno na Plzeň, která je z pohledu náběrů pasována na největšího favorita,“ tvrdí zástupce sázkové kanceláře Tipsport Lubomír Ježek.

Sponzoři připravili pro plzeňské hokejisty i odměnu. Za postup do předkola už mají od pivovaru Plzeňský Prazdroj jasných deset sudů Gambrinusu. Tím to ale skončit nemusí. „Tahle motivace zafungovala, takže uvažujeme o další. O kolik množství zlatavého moku v případě dalších úspěchů navýšíme, ale zatím nevíme,“ říká Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje.

Finanční odměna čeká na tým v případě postupu mezi nejlepších osm od generálního sponzora, společnosti Škoda Transportation. „Za každý postup získají hokejisté částku, která je domluvená ve smlouvě,“ uvedla mluvčí firmy Jolana Číhová. O kolik peněz se přesně jedná, ale společnost prozradit nechce.

Plzeň v listopadu přišla o devatenáct bodů a play off se zdálo ztracené. Pocitem křivdy hnaní hráči ale manko smazali a jejich famózní jízda nadchla celou republiku. „Zvládli jsme to a to nám dává sílu i pro play off. Chceme postoupit,“ čiší odhodlanost z útočníka Tomáše Vlasáka.

Tým z Plzně se domácímu publiku v sérii s Litvínovem představí poprvé až v sobotu, přesto už nyní začíná město zachvacovat hokejové šílenství. Fanoušci skupují zbývající lístky na domácí duel, ve velkém počtu se chystají i na zápasy na sever Čech.

„Plzeňští hokejisté se určitě mohou spolehnout i na podporu venku. Těžko říct kolik lidí dorazí. Z Plzně pojedou autobusy. Spousta lidí se dopraví autem. Očekávám, že přijedou i lidé z Prahy, kteří tam jsou na škole nebo za prací. A musíme počítat i s fanoušky ze severních Čech. Máme je například v Mostě nebo Chomutově,“ říká fanda Zdeněk Pavel známý jako Pitralon. Podle něho je zatím větší zájem o čtvrteční utkání. „První zápas je totiž v televizi,“ dodává. Na minulý zápas s Litvínovem přišlo čtyři sta příznivců plzeňského týmu.