Tentokrát bleskově.

Jen po 17 sekundách.

To se k vítěznému gólu prodral kapitán Milan Gulaš. který předtím už v šesté minutě zápasu poslal svůj tým po individuální parádě do vedení.

Škodováci si na ledě finských šampionů připsali dva cenné body a třetí výhru v soutěži.

Plzeň také vede skupinu B se sedmi body, o skóre před švýcarským Zugem, a míří za postupem do play-off.

Další krok k účasti v osmifinále mohou Západočeši udělat v sobotním střetnutí v Rungstedu (začátek v 18.00).

Dánské mistry totiž Indiáni doma rozstříleli 9:3 a případný další úspěch by už obhájce evropského bronzu přiblížil vyřazovací fázi.

„Je to tak, ale nepředbíhejme. Vítězství z Plzně nás nesmí vést k podcenění soupeře.Ten zápas musíme odmakat a jít si za vítězstvím,“ prohlásil trenér Ladislav Čihák.

„Výhra z Hämeenlinny je cenná. Máme tak výhodu, že v případě rovnosti bodů budeme mít lepší vzájemné zápasy. Teď si však nejde říct, že když jsme Rungsted doma rozstříleli, že to půjde znovu lehce,“ souhlasil plzeňský útočník Petr Straka.

Rungsted je zatím v tabulce skupiny B bez bodu poslední, když naposledy podlehl doma Zugu 0:5.

Škodovka se v pokračování severské mise musí obejít bez obránce Bohumila Janka a v útoku bez centrů Tomáše Mertla a Jaroslava Kracíka.

Navíc zápas v Hämeenlinně nedochytal Jaroslav Pavelka. Novic v plzeňské brance sice podržel tým řadou skvělých zákroků, ale na zásah proti Nenonenovi ze 47. minuty doplatil zraněním.

Do brány musel vychladlý Dominik Frodl.

„Šílená situace. Skoro padesát minut sedíte a najednou jdete chytat. Ještě za stavu 1:1 v důležitém zápase, možná o postup. Nic příjemného,“ připustil třiadvacetiletý brankář.

Hned po nástupu na led vytáhl Frodl těžký zákrok a složité situace vyřešil i v závěru třetí třetiny.

„Posledních třicet sekund v třetině bylo hodně horkých. Naštěstí mě to trefovalo,“ říkal Frodl.

Připustil, že soupeř doma těžil ze širších rozměrů kluziště.

„Jsou to všichni skvělí bruslaři, šikovní hráči, což ukázali už u nás. A na tom jejich letišti to bylo znát ještě víc. Měli spoustu nájezdů a co rána, to šance. Jarda Pavelka toho hodně pochytal a já doufám, že se dá zase rychle do kupy,“ uvedl Frodl.

Zraněný Pavelka odletěl domů na vyšetření a za týmem se narychlo vydal junior Kristián Kolář. Mezitím se na tréninku oblékl do brankářské výstroje kustod a bývalý gólman Petr Šulan.