S takovou vizí dnes míří hokejová Škody Plzeň k pokračování čtvrtfinálové série extraligového play-off do Litvínova.

Úvodní zápasy v Plzni nepřiklonily misky vah ani na jednu stranu. Stav série je 1:1.

Škodováci zahájili čtvrtfinále prohrou 0:1 a enormním nasazením, důrazem pak Litvínov v druhém dějství přetlačili. Výhry se dočkali po měsíci čekání.

„Konec základní části nám nevyšel a teď jsme to bojovností zlomili. Není proč z té cesty ustupovat," potvrdil trenér Milan Razým, že indiánské šípy budou znovu ostré.

Od podlahy ale hrají oba rivalové a série se zatím rozhoduje v přesilovkách, o které není nouze.

„Tvrdá hra patří k play-off. Padají rány, ale nikdo nebrečí. A tak to předpokládám bude i v Litvínově," uvedl Ondřej Kratěna, v sobotu autor vítězného gólu Škodovky.

„Hodně srážek, nasazení, tyhle zápasy play-off miluju," přidal se Ryan Hollweg.

„Oni nás dost dohrávali a řezali. Proto se někteří kluci neudrželi. Jdou nám do gólmana a to se nedělá," durdil se naopak litvínovský útočník Juraj Majdan.

Údery i pichlavé komentáře také nezůstaly bez odezvy.

Zrovna srážky s Hollwegem bolí a soupeři se snaží americkému útočníkovi oplácet stejně. „Hraje se tvrdě, ale musíme být chytří a nefaulovat zbytečně," usmíval se pod vousy známý tvrďák.

Nenechat se vyprovokovat – to bude v dalších zápasech zřejmě klíčové. „Kdo udrží víc nervy na uzdě, ten může uspět. My se musíme hlavně vystříhat zbytečných faulů v útočném pásmu," apeloval na hráče Milan Razým.

„Ta série je o faulech a vyloučeních a bude to o tom i nadále," uvedl litvínovský kouč Vladimír Jeřábek.

„Litvínov je teď doma, měl by se víc tlačit do útoku, takže uvidíme, jak se to projeví na průběhu zápasů. Věřím, že nějaký gól už padne také při hře pět na pět," prorokoval plzeňský kouč před odvetami na severu Čech. Duely na ledě Vervy začínají dnes i zítra shodně v 17.30 hodin.

Indiáni se musí obejít bez zraněného Jozefa Baleje a distancovaného Michala Dvořáka. „Ačkoliv šrámů přibývá, měli bychom být jinak kompletní," prohlásil Razým.