Ještě mohou být první a obhájit Prezidentský pohár. Hokejová Plzeň sice naposledy v neděli padla doma s Olomoucí 1:2, ale v extralize zůstala druhá a na první Tygry ztrácí před koncem základní části pět bodů.

Pokud se Škodovka umístí do třetího místa, zahraje si znovu Ligu mistrů,v níž letos došla až do semifinále.

Při nejhorším však Indiáni skončí čtvrtí. Pátá Kometa zaostává za Plzní o 12 bodů a z elitní čtyřky ji tak může vytlačit už jen teoreticky (při rovnosti bodů by pro Brno hrála lepší bilance ze vzájemných soubojů).

Rozhodne se během příštích osmi dní a čtyř kol, které zbývají odehrát.

Hodně napoví hned dva nadcházející zápasy.

V pátek večer se Indiáni utkají v Hradci Králové s třetím Mountfieldem (začátek v 18.00 hodin) a potom v neděli vyzvou doma od 16.30 hodin čtvrtý Třinec.

„V tabulce jsme namačkaní po bodu a výsledky ukáží, co si zasloužíme,“ prohlásil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

„Stále jsme ve hře o první místo. Liberec máme na dostřel, ale musíme čekat na klopýtnutí soupeře, to ostatní je však na nás,“ uvedl kouč a rázně odmítl myšlenky na spekulativní výběr konečného umístění vzhledem k play-off.

Traduje se, že vítěz základní části si potom v play-off málokdy dojde pro titul. Navíc celky na prvním a druhém místě při čekání na soupeře z předkola vychladnou, zatímco protivník je rozjetý.

„Že by třetí nebo čtvrté místo bylo výhodnější? Nic takového neberu. Chceme dál vyhrávat a uvidíme, co nám to přinese,“ zdůraznil Čihák.

Na tréninku bylo znát, že nedělní porážka s Olomoucí pohodu v plzeňské kabině nenarušila.

„Utkání s houževnatým soupeřem jsme si prohráli nevyužitými přesilovkami. Měli jsme přes padesát střel a spadl nám tam jen gól. Teď nás ale čekají zase týmy, které chtějí hrát hokej. Možná Hradec víc drží střední pásmo, ale i tak věřím, že si diváci přijdou na své,“ uvedl Ladislav Čihák.

Kouč stále postrádá několik marodů, k nimž v neděli přibyl s otřesem mozku Vojtěch Němec.

Do boje se naopak vrací uzdravený Jan Eberle a po dvou měsících také David Stach.

„Už to bylo dlouhé, takže se těším. Proti silným týmům jako Hradec nebo Třinec se mi hraje líp,“ řekl sedmadvacetiletý útočník. „Zápasy jsou teď víc vyhrocené, přece jen play-off, vrchol sezony, se blíží. Ale nějak počítat, vybírat soupeře pro čtvrtfinále, by byla hloupost. Musíme se držet své hry a každý zápas poctivě odmakat,“ podotkl Stach.

Hradecký Mountfield po sérii pěti výher, v níž potvrzoval střeleckou formu, prohrál v nedělním 48. kole v Liberci 3:6.