„Dneska to byl spíš boj, nebylo tam moc šancí. Třinec má zkušené mužstvo, čekal na naše chyby. A když dostal přesilovku, využil ji. Potom jsme se trochu tlačili dopředu, ale dvě individuální chyby nás srazily,“ zhodnotil utkání plzeňský trenér Petr Kořínek.

„Je to vybojované vítězství, Plzeň hraje urputný hokej. Jsem rád, že se nám to podařilo urvat, i když kombinace vázla,“ kontroval jeho protějšek z třinecké lavičky Zdeněk Moták.

Jeho tým poslal do vedení v závěru první třetiny kanadský forvard Helewka, jenž tečoval v přesilovce za Hlavajova záda střelu Kundrátka od modré.

Reprezentační brankář Dominik Pavlát zatím stále ještě obléká i dres plzeňské Škody.
Hokejová Škoda potvrdila zájem Pardubic o gólmana, zatím je odmítla

Slovenský gólman ve druhé části hosty několikrát podržel, ale činil se i jeho protějšek Mazanec, který si nakonec připsal první čisté konto v sezoně. Plzeňští hokejisté mu to však hodně usnadnili svojí střeleckou nemohoucností.

„Když už jsme nějaké šance měli, trefovali jsme beky nebo to šlo někam do strany,“ pokyvoval hlavou Jan Schleiss, kapitán Škody.

Domácí podruhé udeřili před koncem druhé části, kdy zůstal Dravecký sám u pravé tyčky a pohodlně zvýšil náskok Třince, který pak završil ve 49. minutě Růžička.

Indiáni počtvrté v řadě naplno nebodovali, ale z neúspěšné série se musí rychle oklepat, už v neděli hostí od 16.30 hodin Litvínov.