Ve čtvrtém herním testu před sezonou se Indiáni střetnou s kazašským celkem Saryarka Karaganda.

Zajímavá konfrontace mezi obhájci extraligového bronzu z Plzně a účastníkem VHL, což je po KHL druhá nejvyšší euroasijská soutěž, začíná v Home Monitoring Aréně v úterý v 17.30 hodin.
„Čeká nás zápas s kvalitním, bruslivým soupeřem, nabitým ruskými a kazašskými hráči, kteří nás důkladně prověří,“ avizuje plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Blíž však hru Karagandy nestudoval.

„O soupeři máme nějaké povědomí. Drží se v popředí VHL. Jednou, tuším před čtyřmi roky, soutěž vyhráli a v minulém roce vypadli v osmifinále. Konkrétně vím, že mají dvoumetrového gólmana z Maďarska. My se ale soustředíme hlavně na svůj výkon,“ podotýká hlavní kouč Škodovky.

Do zápasu hodlá vyslat aktuálně nejsilnější sestavu, v brance by měl být Dominik Frodl.

„Chceme vyhrát, tlak na výsledek je v každém utkání, i když jde stále jen o přípravu. Dopoledne před zápasem budeme ale regulérně trénovat. Ještě není čas ubírat,“ tvrdí Čihák.

S pomalu vrcholící přípravou je kouč, který v nadcházející sezoně povede Škodovku jako hlavní, zatím spokojený.
„Kluci v tréninku makají, odvádějí dobrou práci, ale naposledy ve Varech to nepřenesli do zápasu (Plzeň prohrála 3:5). Navíc tam byly určité výpadky a těch se musíme vystříhat,“ zdůrazňuje před soubojem s kazašským týmem Ladislav Čihák.
„Stále jsme ještě v plné přípravě. Kombinujeme led s posilovnou a v těch vedrech to není nic příjemného, Ale takhle to mají všechny extraligové celky,“ navázal obránce Jakub Kindl.

Také zkušený bek míní, že zápas s Karagandou nebude snadný.

„Soupeř má svou kvalitu. U nás v kabině je nastavená vítězná atmosféra, tak věřím, že ji potvrdíme,“ zdůraznil ostřílený borec, který se i v nadcházející sezoně bude v týmu Indiánů potkávat s mladším bratrem, útočníkem Denisem Kindlem.
Klub Saryarka Karaganda byl založen před 12 lety. Klubové barvy jsou národní – žlutá a modrá. Během pobytu v Česku se kazašský tým utká ještě s Mladou Boleslaví, Chomutovem a s Mountfieldem.

Předpokládaná sestava Plzně: Frodl – Allen, Kvasnička, Kaňák, J. Kindl, Vráblík, Pulpán – Gulaš, Němec, Nedorost – Indrák, Stach, Kratěna – D. Kindl, Kracík, Eberle – Kantner, Preisinger, Pour.