Plzeň – Naposledy se potkali v NHL před třiadvaceti lety v Ottawě, kanadský obránce s korejskými kořeny Jim Paek a český útočník Martin Straka. Od té doby nic, až včera na sebe narazili  v Plzni při přátelském utkání mezi hokejovou Škodovkou a reprezentací Jižní Koreje.

Oba už v jiných rolích. Martin Straka coby generální manažer plzeňského klubu, Paek jako trenér jihokorejské reprezentace,  chystající se v Česku na únorové olympijské hry v Pjchongčchangu a poté na premiérové vystoupení v elitní skupině mistrovství světa.

Setkání provázely usměvy a přátelská gesta. Na ledě se z vítězství radovali Indiáni, kteří asijské tygry udolali 2:1, ale až v nájezdech.

V páté sérii rozstřelu se trefil David Stach, zatímco soupeř přestřelil. Skvěle si vedl plzeňský gólman Miroslav Svoboda, kterého v nájezdech překonal jen Ahn Jin, Plzeň ale už předtím dostal do vedení Stach. Svoboda se blýskl i v úvodu druhé třetiny, kdy  pochytal několik šancí hostů a tým podržel. V první části naopak mohl v oslabení skórovat z nájezdu plzeňský Schleiss.

Plzeňští hokejisté sehráli přátelské utkání s asijským soupeřem. Duel rozhodly až nájezdy.Zdroj: Deník / VAIZ Zdeněk

Góly padly až v závěru druhé části. Nejprve Svobodu překonal z dorážky Shin Sang, ale 40 vteřin poté srovnal stav při své obnovené premiéře v plzeňském dresu Milan Gulaš. Blafákem  zaskočil gólmana Daltona – jednu ze čtyř zámořských opor, které trenér Paek nasadil do hry.

Také Plzeň vyrukovala do duelu v nejsilnější sestavě. „Ačkoliv bylo horko a led těžký, tak se hrálo stále nahoru dolů. Ti kluci byli rychlí, šikovní a dobře organizovaní,“ hodnotil zápas i soupeře obránce Petr Kadlec, včera plzeňský kapitán. „Lidí přišlo hodně a asi bylo na co koukat,“ dolnil zkušený borec.

Zápas s Jižní Koreou sledovalo v HM Areně na tři tisíce diváků. „Pro nás to byla další skvělá zkušenost,“ prohlásil trenér Jim Paek.