Konečně si zase oživili chuť vítězství. Hokejisté Škody Plzeň v nedělním vyhroceném derby udolali doma tým Karlových Varů 4:3 a po šesti porážkách brali cenné tři body. V extralize se Indiáni také před poslední reprezentační přestávkou vyhoupli až před Energii na desátou příčku.

O maximální bodový zápis Škodovky se v čase 55:13, jen pár minut před třetí sirénou, postaral finský obránce Aleksi Laakso, kterému na vítěznou ránu od modré nabil Jakub Lev.

„Předtím to byly těžké časy, takže se mi ulevilo, že jsem dal gól a hlavně že jsme zase vyhráli,“ říkal 33letý zadák, který si zatím v 25 startech za Plzeň připsal tři góly a sedm asistencí.

Cesta k vítězství nebyla snadná, před třetí třetinou jste prohrávali ještě 1:2. Co rozhodlo o úspěchu v derby?

Vzhledem k nepříjemné sérii porážek jsme věděli, že body nutně potřebujeme. A náboj derby i naši skvělí fanoušci nám doma dodali další energii. I jejich zásluhou jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

V závěru hosté ještě v power-play při snaze plzeňského brankáře Samuela Hlavaje trefit prázdnou bránu soupeře snížili a vykřesali naději. Jak jste vnímal poslední minuty?

Je to hokej, takže pokud chcete vyhrát důležité zápasy, nemůžete se ani v nepříznivých chvílích příliš třást. A tohle byla příležitost, jak si to natrénovat. Stačí dobře bránit, hrát chytře a věřit brankáři. Navíc máme skvělé lídry, jako je kapitán Schleiss a další starší hráči, kteří tým uklidňují a ukazují cestu.

Výhrou jste uťali narůstající sérii neúspěchů a je zase líp. Bylo těžké udržet víru, že to konečně zlomíte?

Všechny série někdy končí. V tréninku jsme stále tvrdě pracovali a věřili, že se zase vrátíme na správnou cestu.

V tabulce jste nově na desáté příčce. Jak umístění udržet nebo ještě vylepšit?

Některé detaily v naší hře musíme zlepšit, je nutné si navzájem více pomáhat. Ale pokud chceme být úspěšní v další fázi sezony, v play-off , tak je třeba hlavně hrát maximálně soustředěně celý zápas. Po reprezentační přestávce se nám snad vrátí pár kluků z marodky. Nejlépe všichni, to by hodně pomohlo. Potřebujeme je.

S Karlovými Vary se krátce po skončení pauzy utkáte znovu, a to v sobotu 17. února na odkrytém stadionu v německém Klingenthalu. Jak se na derby pod širým nebem těšíte?

To bude rozhodně skvělá show a zážitek! Doufám, že do Klingenthalu přijede hodně fanoušků z Plzně i z Varů a hrát před takovou návštěvou, kterou zápasy pod širým nebem mívají, bude určitě úžasné.

Po závěrečném hvizdu došlo i na pěsti. Na snímku plzeňský Adrián Holešinský v souboji s Matějem Stříteským.
Indiáni zlomili sérii proher. Rozhodl Laakso

Ještě devět duelů

Program Škodovky do konce základní části:

pondělí 12. 2., 17.30

Škoda Plzeň – Pardubice

středa 14. 2., 19.00

Sparta Praha – Škoda Plzeň

sobota 17. 2. (Klingenthal), 17.00

Karlovy Vary – Škoda Plzeň

neděle 18. 2., 16.00

Kladno – Škoda Plzeň

pátek 23. 2., 17.30

Vítkovice – Škoda Plzeň

neděle 25. 2., 17.00

Kometa Brno – Škoda Plzeň

úterý 27. 2., 17.30

Škoda Plzeň – Mladá Boleslav

pátek 1. 3., 18.00

Mountfield – Škoda Plzeň

neděle 3. 3., 16.30

Škoda Plzeň – Liberec