Na vítězství nad Banskou Bystricou z minulého týdne hokejový tým Akademici Plzeň proti dalšímu slovenskému soupeři nenavázal. V utkání Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) podlehl bratislavským Diplomatům 3:4 v prodloužení.

První branku vstřelili hosté z Bratislavy už ve 4. minutě zásluhou Krahulce. V úvodu druhé třetiny byl rozdíl po gólu Muchy již dvoubrankový, Faschingbauer ale dokázal vzápětí snížit. Ve 26. minutě za hosty pálil přesně Rutkovský, za Akademiky odpověděl gólovým zásahem Tichý a před třetí dvacetiminutovkou byl mezi týmy rozdíl jediného gólu.

Díky brance Miloty dotáhli Plzeňští utkání do prodloužení. V něm ale poslal Winkler puk za záda domácího brankáře Frčka a zařídil pro Diplomats Pressburg zisk bonusového bodu.

Další utkání odehrají Akademici na ledě plzeňské Kooperativa Areny ve středu 8. března proti týmu Gladiators Trenčín. Začátek je naplánován na 17.45.