Mělo to být povinné vítězství a stav po první třetině tomu také napovídal. Akademici, kteří se před domácím publikem představili po více než dvouměsíční pauze, měli raketový vstup do zápasu. Favorita zápasu poslal do vedení povedenou akcí již po šesti minutách hry Krajhanzl. A když o sedm minut později skóroval plzeňský Setikovský, vypadalo to pro olomoucké hokejisty na debakl.

Plzeňský soupeř se ale po první přestávce neuvěřitelně zvedl a začal domácímu favoritovi motat hlavy. Olomouc hrála výborně takticky, tvrdě, ale zároveň v duchu fair play. Svůj zlepšený výkon ve druhé periodě korunovali Hanáci třemi góly. Postupně se za záda gólmana Plzně Smejkala trefili Kropáč, Říčka a Lainka.

Akademiky naopak sráželi chyby v defenzivě a také častá vyloučení, ve kterých parta trenéra Ceperka ztrácela potřebné síly. Na 4:2 z pohledu hostí zvýšil devět minut před koncem utkání po nádherné individuální akci Cach a konečnou podobu dal výsledku v power-play domácích do opuštěné svatyně olomoucký Liška.

Nepovedené utkání hodnotil střelec druhé branky Akademiků Jan Setikovský. „Chyběl třetí gól, který by je posadil dolů. Nás by uklidnil. Naopak jsme přestali dodržovat systém, který máme nacvičený. Začali jsme myslet spíš na krásu hokeje namísto účelnosti. Oni dali gól z přesilovky, tím se zvedli. Myslím, že bychom si měli uvědomit, že ať sem přijede jakýkoliv soupeř, tak má svou kvalitu. Nemůžeme si myslet, že každého budeme porážet pět, šest nula,“ okomentoval porážku s olomouckou univerzitou centr elitního útoku Plzeňanů.

Další utkání čeká Akademiky tento čtvrtek. Do plzeňské Kooperativa Arény přijede Hokiklub Budapešť (17.45 hodin).

Akademici Plzeň – University Shields Olomouc 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Krajhanzl, 13. Setikovský (Fashingbauer, Polívka) – 27. Kropáč (Tománek, Matuška), 32. Říčka (Janků, Dohnal), 36. Lainka (Šmída, Říčka), 51. Cach, 60. Liška (Dohnal). Vyloučení: 6:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 29:28.