Plzeň – Tentokrát se pověstný prešovský beton neosvědčil! Hokejisté plzeňských Akademiků zvítězili nad týmem UNIPO Warriors Prešov 9:1 a zaznamenali druhou výhru v sezoně. Akademikům se vstup do zápasu vydařil na jedničku. Hned ve 2. minutě otevřel skóre Jan Setikovský, o pár vteřin později na něj navázal kapitán Jakub Faschingbauer. Po brance Pokorného vedli Plzeňané dokonce už o tři góly. Za tohoto rozdílu se i odcházelo do kabin.

V prostřední části se poprvé, a zároveň v utkání naposledy, gólově prosadili hosté. Kotouč za záda brankáře Filipa Smejkala, pro kterého se jednalo o letošní premiéru, poslal Nicolas Polívka. „Mrzí mě to. Vyrazil jsem puk před sebe, chtěl po něm sáhnout, ale nepovedlo se mi to a oni ho dokázali dorazit,“ popisoval obdržený gól Smejkal, který si připsal 33 úspěšných zákroků.

Klid na hokejky Akademikům však dvěma rychlými zásahy vrátili Tomáš Kučera a Setikovský, další trefy přidali Matěj Polata s Václavem Polívkou. Pak už přišel velký moment Setikovského. Centr první formace zkompletoval hattrick a potvrdil, že proti Prešovu se mu daří. Stejnému soupeři totiž v loňském zápase nasázel čtyři branky.

Skóre na konečných 9:1 poté upravil obránce Martin Muchka. Akademici tak v aktuální sezoně podruhé z pěti zápasů zvítězili a posunuli se vzhůru na šestou příčku tabulky.

EUHL: Akademici Plzeň – UNIPO Warriors Prešov 9:1 (3:0, 2:1, 4:0)
Branky: 2., 33. a 53. Setikovský, 3. Faschingbauer, 8. Pokorný, 32. Kučera, 46. Polata, 51. V. Polívka, 58. Muchka – 28. N. Polívka.