V předchozích šestnácti duelech na svém ledě totiž vždy nějaký bod získali, teď vyšli poprvé naprázdno.

Přitom Plzeňští začali dobře a od 6. minuty vedli. To litvínovského gólmana Hübla propálil v přesile pěti na tři Benák po Kracíkově pobídce. Jenže potom se rovněž v početní výhodě trefil nehlídaný Lukeš a hbitější hosté začali nabývat převahy.

Málek v domácí brance sice dlouho odolával, ale v závěru třetiny ho překonal v pádu atakovaný Jánský. A stejný hráč se potom mezi střelce s přispěním teče gólmana zapsal také v prostřední části.

Vedení 3:1 hosty uklidnilo, soustředili se na bránění středního pásma a pro Plzeň bylo stále obtížnější proniknout do šance. A když už se to povedlo, ztroskotávali domácí na Hüblovi.

Naopak Litvínovští těžili z rychlých protiútoků. Čtvrtý gól přidal Benda po nájezdu s Kubinčákem a ten poté nabil na další trefu i Jenáčkovi. To bylo dokonce v oslabení.

Fanoušci hostů už slavili výhru, ale Plzeň zápas ještě dvěma góly zdramatizovala. Sáhla i ke hře bez brankáře, ale tříbodový zisk do opuštěné klece potvrdil Černý.

„Celý zápas jsme byli o malinko lepší než soupeř a zaslouženě jsme vyhráli,“ říkal po utkání litvínovský asistent Petr Rosol.

Což uznal i domácí kouč Jiří Kučera. „Hostům jsme ale vše usnadnili spoustou chyb. Nic nám nevycházelo a těžko bych hledal hráče, kterého bych mohl vyzdvihnout,“ prohlásil neradostně Kučera.

Litvínov totiž bodoval na západě Čech i v předchozím duelu.

„Plzeň vyznává hodně ofenzivní styl a my jsme toho znovu dokázali využít. Už poprvé v sezoně jsme tu dali pět branek a odvezli si bod, teď máme za šest gólů všechny tři,“ radoval se Rosol.

Plzni chyběl v Karlových Varech zraněný Marek Laš. Zastoupil ho Martin Adamský, vracející se ovšem do sestavy Lasselsbergeru z marodky po dlouhé pauze.

„Ačkoliv nejsem zdaleka ještě v pořádku, trenér mě nemusel ani moc přemlouvat. Buď rameno vydrží nebo ne,“ říkal Adamský. „Do osobních soubojů jsem ale nechodil ještě naplno,“ připustil útočník.

Už zítra zakončí Plzeň rok 2007 zápasem v Třinci.