Svůj poslední kousek předvedl Vlasák v nedělním utkání na Spartě.

V třetí minutě prodloužení se rozjetý prosmýkl kolem dvou obránců soupeře a svému týmu vystřelil druhý bod.

„Puk mi ve středním pásmu hodil přesně do jízdy Petr Vampola. Přede mnou byli dva beci, do jednoho se ale natlačil právě ´Vampi´a já se štěstím přešel přes druhého,“ popisoval Vlasák, jak se dral za rozhodujícím gólem.

Co jste vymyslel na sparťanského gólmana Cháberu?
Nic zvláštního. Tlačil jsem puk nahoru, někam mezi masku a rameno. Tam jsou brankáři nejzranitelnější.

Nemrzí vás, že chybělo málo a vezli jste z Prahy tři body?
A nebo také nic. Prohrávali jsme už 1:3, a kdyby v některé z dalších přesilovek přidala Sparta i čtvrtý gól, byli jsme asi ze hry. Navíc domácí vyrovnali těsně před koncem třetí části, což je muselo povzbudit. Takže myslím, že můžeme být spokojení.

Otvírali jste skóre zápasu, ale pak vás třikrát po sobě vytrestal Ručinský.
Nechávali jsme se často vylučovat a dopláceli na to. Pak jsme si ale řekli, že musíme zkrotit emoce, aby ven chodil spíš soupeř. Což se povedlo.

Zápas byl asi hodně vyhecovaný.
Ale z obou stran. My bojovali také za trenéra Mariana Jelínka, který předtím působil ve Spartě. No a sparťané zase potřebují body, aby ještě mohli myslet na posun do první šestky.

Plzeň soutěž jasně vede. Nebude to svádět k polevení?
Tak je to lepší než mít nůž na krku. A věřím, že šanci jít přímo do čtvrtfinále play off už nepustíme. Tým je v pohodě a tím, jak se držíme v čele, se zvedá i sebevědomí mužstva. Víc si věříme, víc dovolíme.

Vy jste spolu s Martinem Strakou v průběžném bodování extraligy se 17 góly a 26 asistencemihned za vedoucím Červenkou ze Slavie. Nelákalo by vás získat tenhle individuální primát?
Ani ne. Mě láká úplně něco jiného, ale co, to si zatím nechám pro sebe.