Talent nastoupil bez Šafránka, Škvařila, Nového, Jiřího Dubského a Říhy. Absence posledně jmenovaného až do konce sezony přiměla plzeňský klub přivést na hostování do konce tohoto soutěžního ročníku 20letého Lukáše Melicha z Dukly Praha.

„Mám radost, že jsme vyhráli, protože náš aktuální zdravotní stav je špatný. I ti, kteří nastoupili, nebyli úplně zdraví, a proto jsme rádi, že ten zápas zvládli. Z tohoto pohledu jsem rád za dva body. Musíme se dát dohromady do sobotního utkání s Duklou,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

V první půli domácí házenkáři vedli nejvýše o šest branek, ale do šaten obě mužstva odcházela za stavu 15:11 pro Talent.

„Po první půli bych si představoval vyšší náskok. Zahodili jsme spoustu situací, jinak bychom mohli vést o sedm osm gólů. V tom případě bychom mohli zapojit mladé kluky,“ uvedl Štochl.

Zdroj: Martin Švec

Také ve druhé třicetiminutovce si Talent vypracoval až šestigólový náskok, ale hosté snížili na rozdíl tří branek. Víc Novému Veselí Plzeň nedovolila a zvítězila 32:28.

Tři góly na straně vítězů vstřelila nová akvizice Lukáš Melich. „Známe ho z mládežnických reprezentačních akcí, takže jsme věděli, že jde o kluka s potenciálem hrát extraligu. Jsme rádi, že nám ho Dukla půjčila. Máme Jardu Vovse a Kubu Štochla, ale jsou to ještě dorostenci a nechceme na ně přenášet velkou zodpovědnost. V dnešním utkání Lukáš ukázal, že nám pomůže. Na to, že měl s námi jen dva tréninky, a je to střední spojka, která musí řídit hru, tak se s tím popasoval výborně. Byl platný v obraně i v útoku,“ chválil mladíka Petr Štochl.

Už v sobotu od 18.00 hodin čeká plzeňské házenkáře další extraligový zápas. V městské hale na Slovanech tentokrát přivítají tradičního rivala, v tabulce pátou, Duklu Praha.

Na archivním snímku zápas Talent tým Plzeňského kraje - Maloměřice 41:15, 21. října 2023.
Talent proti Maloměřicím zprvu tápal, ale po pauze je zničil