Domácí Talent vedl po první půli 18:15, ale v průběhu úvodní třicetiminutovky musel smazávat dvoubrankovou ztrátu. Navíc ve 24. minutě přišel o defenzivního pilíře Kaplana, který dostal červenou kartu za úder do soupeřova obličeje.

Za stejný prohřešek viděl červenou kartu v 37. minutě i karvinský Franc.

Ve druhé půli Plzeň nepustila Baník do vedení a v její polovině se utrhla do pětigólového náskoku (25:20).

Deset minut před koncem vytasil rozhodčí další červenou kartu, tentokrát pro domácího Stehlíka za faul na Užeka. Plzeňská spojka dostala i modrou kartu, což znamená, že Stehlíkův zákrok se bude dále posuzovat v disciplinárním řízení.

Talent však své vedení udržel a vyhrál 30:25. Hrdinou domácích byl brankář Šmíd, který v průběhu duelu vystřídal Herajta a chytil čtyři sedmimetrové hody.

Plzeňský gólman Filip Herajt při zákroku v semifinále s Kopřivnicí.
S Karvinou to je vždycky boj, má to emoce, říká gólman Talentu před finále

„Zápas jsem si užil, ale zásadní je, že v sérii bereme první bod. Jako vždy s Karvinou to byl vypjatý zápas, čemuž odpovídala vyloučení. Podle mě jich bylo na obou stranách zbytečně moc. Je super, že jsme většinu utkání vedli, ale proti Karviné musíte vést o deset branek, abyste si byli jistí výhrou. Hráli jsme koncentrovaně, protože Karviná dokáže stáhnout pětigólové manko bez problémů,“ řekl Karel Šmíd.

Třicetiletý gólman podržel mužstvo Talentu hlavně při sedmičkách Baníku.

„Při posledních dvou jsem čekal úplně jinou střelu, takže oba zákroky jsem udělal reflexivně. Měl jsem dobrý den a štěstí,“ prohlásil Šmíd.

Finálová série pokračuje v sobotu v Karviné.

„Doma jsme chtěli vyhrát, abychom tam nejeli za stavu 0:1. Dostali jsme Karvinou trochu pod tlak, protože soupeř nebude chtít jet do Plzně za stavu 0:2. První vítězství je naší psychologickou výhodou, a doufám, že ji zúročíme,“ uvedl Šmíd.

Plzeňský trenér Petr Štochl udílí pokyny házenkářům Talentu, kteří ve finále zase vyzvou Karvinou.
Finále házenkářů je tady. Talent vyzve Karvinou, pošesté v řadě