„Můj zdravotní stav je docela dobrý a házená mě pořád baví, takže nebyl důvod nepodepsat na další rok. Jen jsme si poupravili nějaké podmínky,“ řekl Jakub Šindelář.

V rozhodování sedmatřicetiletého házenkáře pocházejícího z Plzně sehrály roli i úspěchy Talentu v posledních deseti letech.

„Pokud bychom se potáceli na konci tabulky, bylo by rozhodování asi jiné. Stále hrajeme na čele extraligy, což bylo také jedním z aspektů prodloužení smlouvy,“ přiznal klíčový pivot Plzně.

Jednání s vedením Talentu byla podle Šindeláře tradičně rychlá a bezproblémová.

Prodloužení smlouvy na další sezonu obou házenkářů potěšilo trenéra Talentu Petra Štochla.

„Mám radost, že pokračují. Jsou to zkušení borci, kteří dokážou vzít na sebe zodpovědnost. Kuba Šindelář je skvělý pivot, šéf obrany a přirozený lídr. Jeho přítomnost v mančaftu je pro nás zásadní. Stejně tak Milan Škvařil. V kombinaci s Danem Bláhou, Leo Kaplanem a Milanem máme na levé spojce tři typově odlišné hráče a všechny je budeme schopní využít v dlouhé sezoně,“ prohlásil Petr Štochl.

Talent tým Plzeňského kraje - Robe Zubří 26:23, 11. února 2024.
Talent porazil Zubří i bez svého nejlepšího střelce

Jednatřicetiletý Škvařila hlavně Šindelář jsou zároveň mentory mladších spoluhráčů. „Nicméně takových kluků tam máme víc – Honzu Stehlíka i Kubu Doudu,“ doplnil trenér lídra extraligové tabulky.

Talent má na prvním místě náskok jednoho bodu před druhou Karvinou, která siv úterý předehrála zápas 22. kola s Hranicemi (26:16).

Talent hraje v sobotu od 10.30 hodin v Brně s Maloměřicemi, které jsou na poslední příče s pouhými dvěma body.

„Každý soupeř má svoji sílu a přistupujeme k němu zodpovědně a s respektem. Maloměřice trochu obměnily kádr. V týmu mají hráče, kteří umí být střelecky nebezpeční, ať už z dálky, nebo z křídla. Zároveň mají nového trenéra, který se bude snažit mužstvu vtisknout svůj styl. Proti obměněnému týmu Maloměřic pod novým trenérem jsme ještě nehráli, takže budeme muset nějak reagovat na aktuální situaci na hřišti,“ uvedl Štochl.

„Myslím si ale, že už jsme natolik zkušený tým, že zápasy s papírově slabšími soupeři nepodceníme a zápas si pohlídáme,“ dodal trenér Talentu Plzeň.

Na archivním snímku zápas Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná 28:22, 8. října 2023.
Talent ovládl v Karviné extraligový šlágr. Vyhrát mohl kdokoliv, řekl Škvařil