První klíčový moment šlágru 20. kola nastal v první půli, kdy Talent prohrával 3:6, ale vyrovnal na 7:7 a úvodní třicetiminutovku vyhrál 13:10.

Druhá těžká chvíle pro hosty nastala v 52. minutě, kdy Karviná dotáhla čtyřbrankové manko a vyrovnala na 22:22. I tuto nepříjemnou situaci Talent přestál. Hosté vstřelili tři góly za sebou a v 56. minutě vedli 25:22.

A navíc od 37. minuty hrála Plzeň bez svého nejlepšího střelce Daniela Bláhy, který dostal červenou kartu za úder do soupeřova obličeje.

„Neřekl bych, že jsme měli téměř celý zápas pevně v rukou. Myslím si, že se hrál krásný zápas prvního s druhým. Vyhrát mohl kdokoliv, na obou stranách se neproměnilo spoustu šancí. Ve druhé půli nám pomohli gólmani, něco chytli navíc, což udělalo rozdíl ve výsledku. Kvalitou jsme se neměli vzájemně jak překvapit,“ říkala plzeňská levá spojka Milan Škvařil, který většinu zápasu hrál v útoku se spojkami Doudou a Ćurčičem.

Na začátku utkání chytil hostům pár ran karvinský brankář Martin Galia, kterého však plzeňští střelci v průběhu zápasu vyhnali z brány. Obrana Západočechů toho příliš nedovolila reprezentační spojce Solákovi a jeho spolupráci s pivoty. Karviné se tolik nedařila ani její tradiční zbraň – hra v sedmi se dvěma pivoty.

„My jsme k zápasu v Karviné přistoupili úplně jinak než k utkání doma s Jičínem, takže podle toho vypadala i ta obrana. Pak se gólmanům chytá lépe. Když se daří vzadu, nakopne vás to i v útoku. Moc děkuju klukům, že jsme to takhle zvládli, přistoupili k zápasu zodpovědně a vezeme domů dva body,“ uvedl jedenatřicetiletý házenkář.

Talent porazil Karvinou podruhé v sezoně, protože na podzim doma vyhrál 28:22. Šest kol před koncem základní části má první Plzeň tříbodový náskok na druhý Baník.

„Hrajeme o udržení první pozice do play-off, aby se pak v něm vždy začínalo doma. Roli hraje i psychika, protože s Karvinou máme tuto sezonu pozitivní bilanci. Takže uvidíme, to všechno může hrát roli,“ prohlásil Milan Škvařil.