Talentu chybělo pět hráčů: Petr Vinkelhöfer, Milan Škvařil, Jan Stehlík, Martin Říha a brankář Marek Štefanič, ale mladíci Daniel Bláha na levé spojce a Petr Zeda na pravé zvládli zápas na výbornou.

Plzeňští házenkáři vedli 4:1, ale Brno vyrovnalo na 6:6 a záhy se ujalo vedení 8:7. Poté se o těsné vedení střídala obě mužstva. První poločas ovšem skončil nerozhodně 14:14. "Začátek byl opatrný, zakřiknutý. I když se nám v první půli tolik nedařilo, tak jsem neměl pocit, že by kluci nedávali do hry maximum. Takže v šatně o přestávce jsme se snažili být věcní. Chtěli jsme odstranit nesystémové individuální řešení situací. Nabádali jsme kluky, aby odehráli připravené kombinace v kvalitě, kterou máme," řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Na archivním snímku rozhodující pátý zápas čtvrtfinále play-off 2022 mezi Talentem Plzeň a SKKP Handball Brno (30:20).
Talentu začíná play-off s Brnem. Je to nepříjemný soupeř, říká trenér Štochl

Domácí měli raketový nástup do druhé půle. Na konci 37. minuty vedli 19:15 a v polovině 43. minuty 24:16. Hosté dokázali korigovat na rozdíl pěti branek, ale v závěru byli opět úspěšnější házenkáři Talentu, kteří si vzali zpět osmigólový náskok - 33:25.

"Zejména ve druhé půli byl náš výkon už velmi dobrý. Do druhého poločasu jsme nastoupili velmi dobře a soupeři jsme odskočili. Filip Herajt měl několik podařených zákroků. Mám radost, že týmu pomohli hráči, kteří standardně nehrají. Zápas jsme zvládli velmi dobře a je potřeba se připravit na nedělní zápas. Myslím si, že jsme si udělali dobrý základ pro další základ," uvedl Štochl.

Druhý zápas série je na programu v neděli od 20.15 hodin v Plzni a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.

Mladý plzeňský házenkář Daniel Bláha přispěl šesti góly k triumfu Talentu ve finále Českého poháru nad Karvinou (34:30).
Před rokem sledoval Talent z hlediště, teď pomohl Bláha k triumfu v poháru