„Nevěděl jsem, co mám čekat od zápasu, protože nemáme mužstvo v ideálním zdravotním stavu. Netušil jsem, jakým způsobem budeme schopní odolávat kvalitě Karviné. Měl jsem radost, že jsme neodolávali, ale naopak jsme určovali ráz hry. Z toho mám obrovskou radost a výhra o šest gólů je krásný bonus. Odehráli jsme nejlepší zápas sezony,“ těšilo trenéra Talentu Plzeň Petra Štochla.

První poločas se hrála víceméně vyrovnaná házená. Domácímu Talentu se podařilo čtyřikrát odskočit na rozdíl tří branek, ale Karviná se vždy dokázala dostat na dostřel. Úvodní třicetiminutovku vyhráli plzeňští házenkáři 14:13.

Vyrovnaný zápas byl k vidění i po změně stran. Od 47. minuty se skóre začalo překlápět na stranu Talentu – 23:19. Tří až čtyřbrankové vedení si udržoval až do závěru utkání, v němž třemi góly za sebou potvrdil vítězství 28:22.

„Zápas se mi líbil. Kluci hráli s nasazením, chutí, disciplínou a hráči k tomu přidali skvělé individuální výkony počínaje Filipem Herajtem. To všechno dohromady je za tím, že doma Karvinou udržíte jen na 22 brankách. Zápas mně ukázal dvě věci: jsme schopní porážet Karvinou a noví hráči jako Leo Kaplan nebo Martin Nový proti takovému soupeři ukázali, že jsou platnými členy týmu,“ uvedl Štochl.

Ve druhé polovině druhé třicetiminutovky výrazně pomohl svému týmu třemi brankami plzeňský Martin Říha. „My i Karviná známe jeho kvality. Karviná brání velmi aktivně, obránci mají sílu, jsou rychlí a agresivní. Ale v té obraně jsou okénka, věděli jsme, že Martin se proti karvinské obraně dokáže prosadit a poradit si s ní. Když ho vypustíte s jeho povahou ve 45. minutě čerstvého na Baník, tak soupeře roztrhá,“ konstatoval Štochl.

„Kuba Douda i obě levé spojky Dan Bláha a Leo Kaplan odváděli velmi dobrou práci. Šindel (Jakub Šindelář) měl nasbírané dva dvouminutové tresty, takže jsme potřebovali obě levé spojky do obrany. Oba kluci toho měli dost a Martin Říha vnesl do útoku čerstvou krev,“ dodal trenér Plzně.

Prozradil, proč od začátku chytal Filip Herajt. „Filip vychytal Karvinou i v play-off, takže jsme věřili, že se mu to povede znovu. A povedlo,“ vysvětlil Petr Štochl.