Kaňkou na jinak úspěšném duelu je odstoupení pivota Talentu Jakuba Šindeláře ze zápasu už ve třetí minutě. Osmatřicetiletý házenkář odjel ještě v průběhu zápasu na vyšetření do nemocnice.

Při absenci Šindeláře a dlouhodobě i Martina Nového hrála na pivotu spojka Leonard Kaplan a na chvíli se tam objevil i Milan Škvařil, který rovněž hraje na spojce.

Sedm vteřin před koncem zápasu odmítl remízový stav a tím pádem sedmimetrový rozstřel plzeňský gólman Karel Šmíd, který chytil střelu Lefana ze šesti metrů při hře hostů sedm na šest bez brankáře. Po závěrečném hvizdu se domácí házenkáři radostí sesypali na svého hrdinu.

Dalším klíčovým hráčem Talentu byl Daniel Bláha, který vstřelil sedm branek. „Nečekali jsme tak vyrovnaný zápas. Neproměnili jsme spoustu vyložených šancí, a proto byl výsledek tak vyrovnaný,“ řekl České televizi Bláha.

Jakub Douda (číslo 3) byl nejlepším střelcem druhého zápasu semifinále v Kopřivnici, kde dal jedenáct branek.  
Jsme spokojení, ale i pokorní, říká trenér Štochl po druhé výhře

Talent ztratil vedení 9:4, když prohrával 13:14. „Po odstoupení Šindeláře plzeňská obrana prořídla,“ všiml si spolukomentátor ČT a bývalý trenér reprezentace a Plzně Vladimír Haber.

Do konce poločasu domácí srovnali na 15:15.

Po změně stran se Talent z nerozhodného stavu 19:19 utrhl na 22:19, ale třígólový náskok neudržel, protože necelých sedm minut před koncem mače Kopřivnice vyrovnala na 25:25. V závěru Plzeň strhla vedení na svoji stranu – 27:25 a při posledním, dvacetivteřinovém útoku hostů díky Šmídovi uhájila výhru 27:26.

Navzdory vítězství 3:0 na zápasy označil semifinále za náročné. „Mám radost, že jsme postoupili až do finále,“ potěšilo 18letého házenkáře Talentu Plzeň.

1. semifinále play-off: Talent tým Plzeňského kraje - Kopřivnice 40:26, 6. dubna 2024.
FOTO, VIDEO: Talent v prvním semifinále deklasoval Kopřivnici

Vytáhlý mladík se pětkrát trefil v první půli, v závěru utkání přidal dva góly. Na začátku druhé půle střelecky dvakrát ztroskotal na gólmanovi Kopřivnice Žingorovi. „To je házená. Někdy se v zápase nedaří, ale důležité je nepřestat střílet, když jste v jasné šanci a ono to tam zase začne padat,“ prohlásil Daniel Bláha.

Talent teď čeká více než třítýdenní přestávka vyplněná duelem české reprezentace proti Rumunsku o mistrovství světa.

Extraligové finále play-off začne ve středu 15. května v Plzni a soupeřem Talentu bude Karviná, nebo Lovosice. Karviná vede v sérii 2:1 na zápasy. „Je mi to asi jedno, ale raději bych chtěl Karvinou,“ přeje si Bláha.

Na archivním snímku 1. zápas čtvrtfinále play-off: Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 35:33, 24. března 2024.
Talent postoupil do semifinále. Máme radost, ale sezona nekončí, říká Štochl