První vzájemný zápas ve čtvrtém kole v Kopřivnici vyhrál hladce Talent 38:28. „Ale hráli jsme tam asi padesát minut vyrovnané utkání, drželi jsme se v náskoku tří čtyř branek a odskočili jsme až na konci zápasu,“ vybavila si spojka Plzně Jakub Douda.

Papírovým favoritem zápasu bude Talent, který je v tabulce druhý. Kopřivnice je pátá.

„Čeká nás ale rozjetý soupeř, který o víkendu doma porazil Duklu. Možná to bude těžší utkání než v neděli ve Frýdku. Musíme se na Kopřivnici pořádně připravit, soustředit se na zápas a chtělo by to konečně vyhrát,“ prohlásil Douda.

Ano, to by chtělo. Plzeňští házenkáři totiž v minulých dvou kolech ztráceli. V Lovosicích těsně padli a ve Frýdku-Místku naposledy remizovali.

„Těšíme se na každý zápas, ale když je to doma, je to příjemnější,“ podotkl Milan Škvařil.

Plzeňský házenkář Jakub Douda.
Nedokázali jsme si lépe poradit s hrou proti sedmi, štve házenkáře Doudu

Jedenatřicetiletá opora mužstva se po zranění cítí zápas od zápasu lépe. „Samozřejmě že je to složité, protože jsem rok nehrál a každá herní praxe chybí. Docela mě překvapilo, jak to jde, protože jsem očekával bolest po tréninku i zápase, ale nestalo se tak. Je to super,“ pochvaloval si Škvařil.

Nedělní mač proti Strakonicím bude mít charitativní podtext, jak se stalo v posledních letech zvykem při domácím utkání Talentu na konci kalendářního roku.

Házenkáři Talentu Plzeň nastoupí ve speciální sadě zeleno-žlutých dresů, tedy v barvách projektu Díky dětem, na jehož konto poputuje veškerý výtěžek ze zápasu.

„Charitativní akce je super. Kdysi vzešla od Ondry Šafránka a jsem rád, že se tato tradice drží. Myslím si, že kdyby se zapojilo více týmů na podporu těchto organizací, bylo by to jedině dobře,“ přeje si Jakub Douda.

Na archivním snímku zápas 3. kola extraligy Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 32:32.
Talent znovu s Frýdkem jen remizoval. Plzeň vyrovnala vteřinu před koncem

Milan Škvařil je přesvědčen, že speciální zápas si užijí i Strakonice. „Bude, doufám, plná hala a hezká atmosféra,“ věří.

Od pondělí se házenkářská extraliga na měsíc a půl odmlčí.

„Už je toho dost. Volno bude potřeba, abychom si všichni na chvíli odpočinuli. Rodiny budou rády, že budeme doma. Odpočineme si a od Nového roku do toho znovu šlápneme,“ tvrdil Douda.